Авто

Kia відкликає 295 тисяч автомобілів через загрозу загоряння

Двигун Theta II GDI

Компанія Kia проводить черговий масштабний відгук в США. На цей раз в сервіси направлять 295 тисяч старих Sorento, Sportage, Forte, гібридну Optima і Soul, які були випущені в 2012-2015 роках і оснащувалися проблемними двигунами 2.4 Theta II і 2.0 Nu.

У Національному управлінні з безпеки дорожнього руху (NHTSA), яке курирує кампанію, заявили, що відкликання проводиться як «превентивний захід для зниження потенційного ризику пожежі».

Читайте також:  Складено рейтинг автомобілів з найбільш надійними моторами

У сервісних центрах автомобілі обстежують на предмет запаху гару або диму при роботі мотора, а також перевірять, чи немає сторонніх шумів. У разі виявлення несправності, буде проведений безкоштовний ремонт, або двигун замінять на новий. Разом з 295 тисячами Kia перевірять 129 тисяч Hyundai Santa Fe (2011-2013 років), Sonata Hybrid (2016 року) і Veloster (2015-2016 років).

Це вже не перший відгук, який проводиться через моторів 2.4 Theta II і 2.0 Nu. У 2020 році з цієї ж причини в ремонт направили 1,5 мільйона Hyundai Sonata, Santa Fe і Tucson, а також Kia Optima, Sorento і Sportage різних років, а в вульгарному році відремонтували 1,8 мільйона машин Kia і 2,3 мільйона – Hyundai.

Читайте також:  Audi візьме курс на тотальну електрифікацію моделей

Більш того, американська влада оштрафувала концерн Hyundai Motor на 54 мільйони доларів за поставку дефектних машин, а ще 40 мільйонів доларів автовиробник змушений буде вкласти в модернізацію виробництва. Крім цього, Hyundai і Kia пообіцяли довічну гарантію на двигуни і компенсації для врегулювання колективних позовів.

Джерело: NHTSA