Політика

Кулеба про безвіз: Україна була на краю прірви

Єврокомісія

Завдяки рішенням керівництва країни Україна відійшла “від краю цієї прірви”, запевнив міністр.

Україна була на краю прірви в питанні безвізу з ЄС через рішення Конституційного Суду щодо антикорупційних законів. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив в інтерв’ю РБК-Україна, опублікованому в понеділок, 7 грудня.

“У день проголошення рішення Конституційного Суду КСУ, дійсно, поставив Україну своїм рішенням на край прірви, внизу якої було написано “втрата безвізу”. І пальці вже висіли над прірвою”, – говорить Кулеба.

Читайте також:  Україна обмежить авіасполучення з Британією - ЗМІ

Але, за його словами, цю ситуацію вдалося вирішити.

“Завдяки рішенню президента, РНБО і Кабміну, Україна відійшла від краю цієї прірви. Але якщо ситуація не буде виправлена, і негативні наслідки рішення КСУ не будуть систематично подолані, всі ці проблеми можуть бути констатовані в наступному звіті Єврокомісії про функціонування безвізу”, – зазначив міністр.

Кулеба також повідомив, що Україна недавно передала національну доповідь щодо виконання умов щодо лібералізації візового режиму.

“Зараз чекаємо реакції партнерів. Але навіть їх можлива констатація, якої, я впевнений, вдасться уникнути, не була б втратою безвізу, тому що рішення про позбавлення безвізу – це політичне рішення. Можу запевнити, що президент України абсолютно налаштований не допустити такого сценарію” , – заявив Кулеба.