Політика

У світі збільшився обсяг продажів озброєнь

Зброя

Санкції проти російських і китайських компаній в сфері закупівель зіграли свою роль в обмеженні їхньої глобальної присутності.

Обсяг продажів зброї і військових послуг 25 найбільших компаній світу в 2019 році зріс на 8,5%, в порівнянні з попереднім роком, і склав 361 мільярд доларів. Про це йдеться в доповіді Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (СІПРІ), опублікованій в понеділок, 7 грудня.

Так, торік з 25 згаданих компаній 12, із загальною часткою в 61%, перебували в США. При цьому п’ять з них з обсягом продажів 166 мільярдів доларів є лідерами рейтингу. Йдеться про Lockheed Martin, Boeing, Northrop Grumman, Raytheon і General Dynamics.

Читайте також:  Кулеба про безвіз: Україна була на краю прірви

Друге місце за обсягами продажів озброєнь після Штатів належить Китаю. На частку його військово-промислових компаній припало 16%. Три з чотирьох представлених в рейтингу компаній входять в першу десятку – Aviation Industry Corporation of China (шосте місце), China Electronics Technology Group Corporation (восьме місце) і China North Industries Group Corporation (дев’ятий). Четверта компанія – China South Industries Group Corporation – займає 24-й рядок списку.

Крім того, 18% продажів зброї і військових послуг припало на частку шести західноєвропейських компаній.

Згідно з доповіддю, вперше в цій групі лідерів виявилася компанія з Близького Сходу – EDGE, створена в ОАЕ в минулому році шляхом злиття близько 25 дрібних компаній. Вона зайняла 22-е місце з часткою в 1,3%.

Читайте також:  У ТКГ назвали подальші кроки щодо Донбасу

Також новачком стала американська компанія L3Harris Technologies, яка розмістилася на десятому місці рейтингу. Вона виникла в 2019 році за рахунок злиття двох інших компаній – Harris Corporation і L3 Technologies.

“Китайські і російські військові компанії з топ-15 мають лише обмежену міжнародну присутність. Санкції проти російських компаній і урядові обмеження для китайських компаній в сфері закупівель зіграли свою роль в обмеженні їхньої глобальної присутності”, – зазначили експерти.