Технології

5G стала найшвидше поширюваною мобільною мережею в історії

Apple iPhone 12

Масове розгортання мереж п’ятого покоління почалося в минулому році і триває зараз. Згідно зі звітом Ericsson, поширення 5g відбувається з випередженням всіх прогнозів експертів і навіть куди швидше, ніж було у випадку з 4G і 3G.

Шведський мережевий гігант видав нову порцію аналітики щодо термінів розгортання 5G у світі, а також кількості користувачів, які отримали доступ до нової технології. Як повідомляється, зростання значно випереджає очікування, оскільки ранній прогноз в 190 мільйонів активних користувачів на кінець 2020 року буде перевищено майже на 30 мільйонів і складе близько 218 мільйонів.

Читайте також:  Google «найняла» штучний інтелект для допомоги авторам відео на YouTube

Мало того, ще більш швидкими темпами просувається впровадження вишок п’ятого покоління. Згідно зі звітом, до кінця цього року в зоні доступності мереж п’ятого покоління буде знаходитися мільярд потенційних користувачів.

Також вказується, що розгортання 5g відбувається набагато швидше, ніж це було з 3G і 4G. що до перспективи, то вже до 2026-го кількість користувачів 5g має зрости до 3,5 мільярда. Представники Ericsson назвали кілька факторів, які посприяли такому швидкому розгортанню:

  • Поява недорогих 5g-смартфонів, деякі з яких коштують $200-300
  • Політика деяких країн, які взяли створення інфраструктури 5G під контроль з наданням економічної та юридичної підтримки операторам
  • Висока конкуренція між самими операторами, які намагаються переконати користувачів перейти на 5G
Читайте також:  Представлено просунутий робот для рятувальних операцій

Повідомляється, що на сьогоднішній день більше 100 операторів забезпечили різний ступінь покриття мереж п’ятого покоління. Крім того, Ericsson не включила до переліку факторів нові смартфони Apple, але вони безперечно матимуть чималий вплив на поширення 5g.

Джерело: TechRadar