Технології

В ході унікального експерименту 300 будинків переведуть на опалення воднем

Зелена енергія

Багато вчених вважають водень паливом майбутнього, яке дозволить повністю відмовитися від спалювання шкідливого для екології викопного газу.

Незабаром буде проведено експеримент, в рамках якого три сотні житлових будинків повністю перейдуть на безвуглецевий водень для опалення та приготування їжі.

За наявними даними, близько 85% житлових будинків у Великобританії опалюються за допомогою газової печі або бойлера. Уряд планує відмовитися від викопного палива до 2050 року.

Читайте також:  Facebook створює нейромережу для стислого переказу об'ємних текстів

В рамках нової ініціативи шотландська газова компанія SGN проводить перші в світі випробування екологічно чистого водню в домашніх умовах. В ході експерименту будинки мешканців округу Файфе оснастять безкоштовними системами водневого опалення та плитами.

Безвуглецевий водень планують отримувати з води на основі реакції електролізу. Британський орган з регулювання енергетики Ofgem виділив на фінансування проекту $24 мільйони, а також $17 мільйонів для безпечного транспортування газоподібного водню на великі відстані.

Проблема в тому, що в даний момент ефективність електролізу водню становить всього 80%. Таким чином, 20% електрики витрачається даремно.

«Якщо ми дійсно хочемо досягти чистого майбутнього з нульовими викидами, нам необхідно замінити метан екологічно чистими альтернативами, такими як водень», — заявляють представники Ofgem.

Читайте також:  Інновація на ринку мобільних камер: Samsung готує сенсор камери для смартфонів на 200 Мп

Джерело: theconstructionindex.co.uk