Політика

В Аргентині ввели податок для найбагатших громадян

Аргентина

Одноразовий збір, який вже аргентинці прозвали “податком мільйонера”, торкнеться майже 12 тисяч громадян країни.

Аргентина на тлі пандемії COVID-19 ввела новий податок для найбагатших громадян. Так в країні мають намір покрити частину витрат на засоби захисту і ліки, а також підтримати людей, зокрема – підприємців. Про це повідомляють AFP і BBC.

Новий податок будуть зобов’язані платити громадяни, чий статок перевищує 200 мільйонів песо ($ 2,5 млн). В Аргентині такими активами володіють майже 12 тисяч осіб або 0,8% від усіх платників податків.

Читайте також:  У бюджеті не врахували підвищення зарплат медиків - МОЗ

Так, за новими правилами, для мільйонерів податок збільшиться до 3,5% на активи, що зберігаються на території Аргентини, і до 5,25% – на активи за межами країни. Так уряд сподівається зібрати 300 мільярдів песо (майже $ 3,7 млрд).

Із зібраних грошей 20% піде на оплату ліків та медичного обладнання, 20% – на допомогу малому та середньому бізнесу, ще 20% – на студентські стипендії. Крім того, ще 15% підуть на соціальний розвиток, а решта 25% – на роботу газових підприємств.

У той же час, аргентинська опозиція не схвалює такий розвиток подій. Її представники побоюються, що новий податок не стануть скасовувати, коли пандемія закінчиться, а це, в свою чергу, відлякає іноземних інвесторів.

Читайте також:  Зеленський пообіцяв захистити права інвесторів

Аргентина на другому місці в Латинській Америці за числом випадків захворювання COVID-19. Всього виявлено понад 1,45 млн заражень. Померли понад 39 тисяч людей. Країна знаходиться в рецесії з 2018 року. Обмежувальні заходи на тлі пандемії посилили безробіття, значно послабили економіку і дали поштовх зростанню держборгу.