Технології

Китай створив квантовий комп’ютер, що перевершує прототип від Google в 10 мільярдів разів

Квантовий комп'ютер

У 2019 році Google розповіла про створення квантового комп’ютера, який здатний всього за 200 секунд прорахувати обсяг інформації, на який у інших суперкомп’ютерів пішло б близько 10 тисяч років.

Тепер же китайські вчені заявили, що їх нова розробка в мільярди разів перевершує дітище Google, повідомило китайське державне новинне агентство Xinhua. Результати тестів комп’ютера група китайських вчених опублікувала в журналі Science.

За повідомленням дослідницької групи з Китаю, що спеціалізується на квантових обчисленнях, їх розробка може обчислювати складні операції в 100 трильйонів разів швидше, ніж найпотужніший з нині існуючих суперкомп’ютерів.

Читайте також:  WhatsApp «відв'язався» від смартфонів для всіх користувачів

При цьому за швидкістю їх розробка нібито в 10 мільярдів разів перевершує можливості квантового комп’ютера Google.

У лабораторії дослідникам вдалося розробити прототип комп’ютера, який виявляє до 76 фотонів за допомогою вибірки гаусових бозонів. При прорахунку з’ясувалося, що його алгоритм моделювання в мільярди разів перевершує нині існуючі.

Примітно, що на території Китаю квантовим обчисленням приділяється велика увага: уряд приступив до будівництва національної лабораторії квантової інформації, яка оцінюється в $10 мільярдів.