Технології

З’явилися перші подробиці про 600-мегапіксельну камеру Samsung

Камера

На початку року представники Samsung офіційно заявили про розробку 600-мегапіксельного сенсора камери. Це більше, ніж роздільна здатність людського ока, яка за оцінками вчених становить 500 Мп. Тепер в мережі з’явилися перші подробиці про такий датчик.

Подробиці про сенсор надав відомий інсайдер Ice universe. В даному випадку мова йде скоріше про припущення на основі наявної зараз інформації.

Всі розрахунки велися з урахуванням того, що 600-мегапіксельний сенсор отримає пікселі розміром 0,8 мкм — як в актуальних 108-мегапіксельних датчиках. У цьому випадку розмір сенсора складе 1/0, 57 дюйма, що більш ніж в два рази перевершує розміри 108-мегапіксельних аналогів (1/1, 3 дюйма).

Читайте також:  У Гонконзі запустили першу комерційну службу аеротаксі

Samsung

Для сенсора такого великого розміру буде потрібно і відповідний об’єктив. В результаті блок камери повинен випирати з корпусу смартфона товщиною 8,8 мм ще приблизно на 13 мм.

Не виключено, що для вирішення цієї проблеми Samsung може вдатися до використання висувного об’єктива, як в «великих» камерах. Схожу технологію нещодавно продемонструвала Xiaomi. Крім того, одна тільки камера при таких розмірах буде займати близько 12% площі задньої кришки.

Поки немає ніяких підтверджень словами інсайдерів. Можливо, Samsung знайде рішення всім перерахованим вище проблем і все ж зуміє вмістити 600-мегапіксельний сенсор в корпус смартфона.

Читайте також:  Нейросеть навчилася створювати зображення по текстовому опису

Варто також відзначити, що спочатку така камера може з’явитися в безпілотниках і розумних автомобілях, а тільки потім дістатися до мобільної техніки.