Нотатки

Як списки справ допомагають мозку

Зараз багато критикують списки справ, однак сам акт планування дає нам певні психологічні переваги. Ми краще запам’ятовуємо інформацію і можемо контролювати свій час. При цьому не так важливо, чи виконуємо ми все те, що запланували.

Написане легше запам’ятати

Складання списку справ на кшталт ведення конспекту, коли ви читаєте книгу або сидите на лекції. Ведучи запис, ви обробляєте інформацію, подумки узагальнюєте її, а це, як підтверджують багато досліджень, допомагає краще запам’ятовувати пройдене.

Складаючи список справ, ви обмірковуєте свої завдання, розподіляєте їх за ступенем важливості. Ваш мозок визначає, що запам’ятати в першу чергу. Чим більше ви подумки працюєте з якоюсь інформацією, тим краще ви її сприймаєте. Саме тому іноді ми, навіть не дивлячись на складений список, пам’ятаємо про заплановані справи.

Планування перетворює абстрактні цілі в конкретні завдання

Для більшості людей проблема полягає не в тому, щоб постійно залишатися зайнятим протягом робочого дня, а в тому, щоб виконувати ті великі проекти, які і приносять задоволення від роботи. Зазвичай такий проект – це якась абстрактна мета, якої ми хочемо досягти протягом декількох тижнів або місяців. Але проблема в тому, що такі завдання важко осилити, що не розбивши їх на конкретні дії, які можна буде виконувати день за днем, тиждень за тижнем, місяць за місяцем.

Список справ допоможе чіткіше позначити всі необхідні дії і підготуватися до роботи.

Списки справ допомагають фільтрувати зайве

Безліч причин може перешкодити виконати все заплановане на день. Безперервний потік електронної пошти та інших повідомлень постійно загрожує зайняти весь час, не кажучи вже про різні зустрічі і наради, та й просто непередбачені події. Але якщо ви складете список справ, вам так чи інакше доведеться внести їх в свій календар, виділити на них час.

Ведення календаря саме по собі дуже корисно для боротьби з різними непередбаченими ситуаціями. Намагайтеся планувати на кілька тижнів вперед, коли в календарі ще є вільне місце. При цьому ви можете помітити, що весь ваш час вже розписаний. Швидше за все, це знак, що ви завантажені іншими, менш важливими справами, через які основна робота відсувається на задній план. Можливо, пора перебудувати свій робочий день.

Висновок

Навіть якщо ваш список справ організований неідеально, а деякі завдання ви так і не змогли виконати, проте ви вийшли за рамки звичного. Ви виявили справи, які забирали у вас зайвий час, розпланували конкретні кроки для досягнення своєї мети. А це набагато важливіше, ніж просто викреслити якийсь пункт зі списку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *