Технології

Розроблено безпілотник для запуску супутників на орбіту. Він може робити це кожні три години

Ravn X

Американська компанія Aevum розробила безпілотний літальний апарат Ravn X, який призначений для виведення супутникових апаратів на орбіту.

Безпілотник Ravn X розроблений для використання в якості першого ступеня системи виведення невеликих супутникових апаратів на низьку навколоземну орбіту. Розробники припускають, що завдяки їх безпілотнику теоретично можна буде забезпечити космічні запуски кожні три години.

Ravn X розрахований в першу чергу на американських військових, які потребують недорогий системі космічних запусків, що дозволяє виводити корисне навантаження в космос з високою частотою і в будь-який час.

Читайте також:  На 3D-принтері надрукували повноцінний житловий район

Безпілотний літальний апарат Ravn X довжиною 24,4 метра має розмах крил 18,3 метра. Максимальна злітна маса апарату становить 24,9 тонни, він працює на звичайному авіаційному паливі.

Перший політ безпілотника має відбутися до кінця 2021 року. Крім того, в наступному році Aevum планує провести перший демонстраційний запуск корисного навантаження в космос в інтересах Міноборони США.

Передбачається, що безпілотник Ravn X буде злітати на висоту 9-18 кілометрів і запускати двоступеневу ракету з корисним навантаженням – вона буде виводити на низьку навколоземну орбіту невеликі супутники.

Інші подробиці про новий апарат поки не розкриваються. Його розробкою aevum займається з 2016 року. Відомо, що американський орбітальний безпілотний літальний апарат X-37B, пристрій і характеристики якого засекречені, теж має здатність виводити на орбіту супутники.

Читайте також:  З App Store і Google Play видалили майже мільйон додатків

Наприклад, в жовтні минулого року глава Управління швидких можливостей ВПС США Ренді Вальден після приземлення безпілотника X-37B повідомив, що з його борту на орбіту були виведені кілька супутників.

Інформація про їх існування не була внесена в каталог космічних апаратів, розміщений на сайті Управління ООН з питань космічного простору UNOOSA.