Авто

Найбільш популярний електрокар Європи перевірили на надійність рекордним пробігом

Volkswagen

Компанія Volkswagen разом з командою ентузіастів піддала “бюджетний” електромобіль ID.3 тривалому випробуванню на витривалість. В рамках тесту компактний автомобіль зміг подолати майже 30 000 кілометрів всього за 2 місяці. До речі, зараз ID.3 є найпопулярнішим електрокаром в Європі.

Як пише Volkswagen на своєму офіційному сайті, машиною по черзі керували пілоти Райнер Зітлоу і Домінік Брунер.

Всього за час подорожі команда проїхала 28 198 кілометрів, що є рекордною відстанню, пройденою електрокаром за такий короткий час. Протягом маршруту гетчбек кілька сотень разів зупинявся на зарядку – використовувалися як звичайні, так і прискорені термінали.

Читайте також:  Tesla Model S з пробігом 365 000 км: власник розповів про витрати за 4 роки експлуатації

Однак слід зазначити, що на тестах використовувався не зовсім серійний електромобіль, а прототип з індексом ID.3 Pro S02. Він оснащений АКБ ємністю 77 кВтгод, яка обіцяє запас ходу до 549 км. Така версія з’явиться на ринку пізніше – з наступної весни.

Наприкінці марафону електромобіль показав середнє споживання енергії 19 кВтгод на 100 км шляху. Відповідно, реальний запас ходу дорівнює приблизно 400 км, але команда випробувачів зазначила, що найбільшу відстань, яку гетчбек може проїхати на одній зарядці, становить 420 км.

Відзначимо, що VW ID.3 отримав звання найпопулярнішого електромобіля європейського ринку за підсумками продажу за жовтень. Тоді було реалізовано майже 10 500 екземплярів нової моделі. Для порівняння, далі йде Renault Zoe з показником в 9,8 тис. машин.