Технології

Boeing випробував зграю «розумних» безпілотників. Тепер вони навчилися субординації

Boeing

Американський авіабудівний концерн Boeing провів серію випробувань групи безпілотних літальних апаратів, обладнаних системою штучного інтелекту.

Фахівці американського концерну Boeing в ході чергових випробувань перевірили здатність безпілотних літальних апаратів взаємодіяти між собою при спільному вирішенні певних завдань.

Тести тривали протягом десяти днів на полігоні в австралійському штаті Квінсленд. Випробування проводилися в кілька етапів: після кожного польоту розробники додавали в зграю по одному безпілотнику.

В цілому до групи увійшли п’ять апаратів, які виконували польоти на швидкості 270 км/год. У повітрі безпілотники обмінювалися один з одним оперативними даними і за допомогою штучного інтелекту навчилися розподіляти ролі в групі.

Читайте також:  5G стала найшвидше поширюваною мобільною мережею в історії

Розробники особливо відзначають той факт, що більш “досвідчені” апарати в польоті навчали ті безпілотники, які тільки що приєдналися до зграї, змушуючи їх виконувати команди.

Безпілотники на основі систем штучного інтелекту, що працюють в організованій зграї, розробники розглядають як інструмент, який дозволить істотно зменшити навантаження на операторів дронів і до того ж знизити бойові втрати.

Передбачається, що групи “розумних” безпілотників зможуть ефективно вести розвідку і наносити удари по противнику в зонах з обмеженням і забороною доступу і маневру (A2AD).