Технології

Virgin Orbit готується запустити ракету в космос удруге

Virgin Orbit

Компанія Річарда Бренсона повідомила про готовність до запуску ракети LauncherOne на орбіту за допомогою літака Cosmic Girl. Це буде друга спроба компанії запустити ракету в космос.

Протягом останніх кількох років Virgin Orbit розробляє і тестує свою унікальну систему запуску ракет. В її основі-модифікована версія Boeing 747, яка здатна доставити ракету на певну висоту, після чого випустити її, знизивши тим самим витрати палива на доставку апарату на орбіту.

Читайте також:  Китай оголосив про готовність будувати свій аналог МКС

Після запалювання двигуна і відділення ступені ракета LauncherOne потім може доставити корисне навантаження на орбіту, а літак під назвою Cosmic Girl повертається на Землю, приземляючись на злітно-посадкову смугу.

Перша спроба Virgin Orbit вийти у відкритий космос відбулася в травні цього року, і хоча вона не увінчалася успіхом, але і не закінчилася повним провалом.

Cosmic Girl зміг підняти ракету на розрахункову висоту, як і планувалося, але незабаром після запуску двигуна першого ступеня сталося те, що представники компанії називають «аномалією». Після цього місія була припинена і LauncherOne так і не піднявся вище межі космосу (100 кілометрів над поверхнею Землі).

Читайте також:  iPhone 12 зазнали зануренням на 20-метрову глибину [ВІДЕО]

Після шести місяців досліджень, аналізу даних, модифікацій і тестування Virgin Orbit знову виводить Cosmic Girl з закріпленим на його дні LauncherOne на злітно-посадкову смугу. Літак вже пройшов останній випробувальний політ, мета якого полягає в моделюванні майбутньої місії і зборі даних.

Тепер інженери повідомляють, що готові запустити LauncherOne з борту літака вдруге. Компанія сподівається, що друга спроба виявиться успішнішою за першу.