Натхнення

Зі сови в жайворонка: як ранкові тренування змінюють життя

Сови і жайворонки

Сови встають в останній момент, щоб впритул встигнути на роботу, і до обіду ходять похмурі. Увечері сил ще повно, але голова вже не працює. Ми знаємо простий спосіб виправити це прикре непорозуміння.

Рідкісним совам вдається скласти розклад, який б поєднувався зі звичкою засиджуватися допізна і вставати до обіду. Інші продовжують ненавидіти ранок, а вечір витрачають на малопродуктивні заняття на кшталт залипання в соцмережах.

Світ, як не крути, створений для жайворонків. І совам залишається тільки страждати. Якщо нічого не робити.

Змінити режим сну і життя в цілому можна за допомогою ранкових тренувань. Як мінімум три поліпшення ви помітите майже відразу.

Чудовий настрій з самого ранку

Прокидатися рано не стане легше в одну мить. Тренуватися можна зі злипаючимися очима: жвавий розум і бойовий настрій в залі не обов’язкові. У той же час спорт сам по собі бадьорить і покращує настрій завдяки виробленню цілого комплексу гормонів. А у сови, крім почуття виконаного обов’язку, є додатковий бонус – гордість за свій ранковий подвиг.

Стабільний графік сну

Встати доведеться ще раніше. Але це страшно тільки на початку шляху. Фізична активність дозволяє вашому тілу втомлюватися до вечора в тій же мірі, як і розуму. Завдяки цьому заснути простіше – не доведеться повертатися в ліжку півночі, а потім хапати телефон і жахатися, як мало часу залишилося до дзвінка будильника.

Лягати рано з кожним днем ​​буде легше. І через деякий час навіть до раннього ранку ви почнете висипатися.

Ефективне тренування і сніданок в задоволення

Навіть якщо сова знаходить сили після роботи відправитися в спортзал, тренування перетворюється на болісне очікування кінця заняття і початку вечері. На цьому сила волі закінчується, і за столом складно сказати собі «стоп» вчасно.

З ранку це відбувається інакше. Раз вже встав в таку рань, то викластися на повну. Адже заради цього пожертвував солодким сном! А після тренування з’явиться здоровий апетит і сніданок піде в справу – на енергію для робочого дня.

Звучить казково? Але це працює.

Особистий досвід

Роками я виправдовувала кепський настрій і млявий стан тим, що я сова. Навіть розуміючи, що це несумісно з університетом і роботою. Тоді я навіть і мріяти не могла про вільний робочий графік, а планувала до старості злитися на несправедливий світ.

До певної пори у мене виходило пізно лягати і рано вставати. Я обходилася без спорту. Але резервів організму вистачило ненадовго.

У 25 років я зрозуміла, що хочу відчувати себе на 20, а не на 30. Перше, що я зробила, – купила абонемент в спортзал. Ходити регулярно не виходило. Пару раз я навіть оплачувала місяць занять, а потім не з’являлася жодного разу в залі.

Ранкове тренування

Зі сном було ще гірше. Сови, ви мене зрозумієте: навіть після безсонної ночі я була готова знову сидіти біля комп’ютера допізна. Тільки мозок не готовий працювати без сну. У підсумку – вечір непотрібних кліків мишею.

На той час я вже зрозуміла, що біг – це моє. Але змусити себе вийти на пробіжку ввечері вдавалося від сили пару раз в тиждень: за день приростаєш до крісла і зрушити з місця непросто. Тому я вирішила: раз втрачати нічого (сумний день представляв мало цінності), краще я встану раніше, пробіжу свої 5 кілометрів, а потім – будь що буде.

Аж ось зненацька це спрацювало! Після ранкової пробіжки з’явилися сили на роботу. І головне, стало легше засинати навіть рано ввечері. Незважаючи на вільний графік, я встаю о шостій ранку. Бігати виходить регулярно, а робочий настрій зберігається довше.

Я знаю людей, у яких виходить жити за совиним графіком. Але таких одиниці. Якщо вам не вдається виробити оптимальний режим життя в нічний час, варто змінити його за допомогою ранкових тренувань. Повернутися до того, що є, ви зможете завжди. Але чи багато ви знаєте незадоволених жайворонків?

Залишити коментар