Авто

В Японії заборонять продавати автомобілі на бензині і дизелі

Авто

Японія збирається приєднатися до ряду країн і регіонів, що вводять «зелені» заборони. За планами чинного уряду, вже до середини 2030-х в країні повністю заборонять продавати нові автомобілі, оснащені ДВС. Про це повідомляє Reuters з посиланням на японський телеканал NHK.

Такий мораторій-частина плану прем’єр-міністра Японії Есіхіде Суги щодо зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу до нуля до 2050 року. Розробкою законопроекту займеться японське Міністерство економіки, промисловості і торгівлі. Проект пройде дебати експертної групи і буде готовий вже до кінця нинішнього року.

Читайте також:  У Саудівській Аравії побудують місто-мільйонник без машин

Якщо заборону введуть, вже через 10-15 років в країні буде дозволено продавати тільки електрифіковані і гібридні автомобілі, а машини з традиційними ДВС опиняться під забороною.

Японські автовиробники поки не давали коментарів з приводу майбутнього мораторію і його впливу на їх бізнес. Коментуючи аналогічну заборону, що готується у Великобританії, операційний директор Nissan Motor Co Ашвані Гупта заявив, що компанія готова прискорити перехід на електричну тягу, так як усвідомлює зміну в глобальних трендах.

Згідно з прогнозами Boston Consulting Group, частка електрокарів в Японії збільшиться до 55 відсотків до 2030 року. Попит на “батарейні” машини буде рости головним чином через акумуляторів, які дешевшають швидше, ніж очікувалося.

Читайте також:  Складено список бензинових двигунів, які пожирають мастило

Крім Японії і Великобританії, обмежити або заборонити продажі машин з ДВС збираються в Каліфорнії, Канаді, Норвегії та Німеччині. У Європі знову планують посилити норми викидів вуглекислого газу для нових автомобілів, щоб зробити зону CO₂-нейтральною до 2050 року. Reuters повідомляє, що рішення щодо нових обмежень буде прийнято вже Цього місяця.