Технології

Китайський космічний апарат успішно сів на Місяць і приступив до збору ґрунту

На Місяці

Китайське національне космічне управління (CNSA) повідомило про те, що модуль китайської місії «Чан’е-5» здійснив успішну посадку на поверхню Місяця.

Спускається апарат, до складу якого входить і злітний модуль, почав зниження з висоти 15 кілометрів і за допомогою двигуна потужністю 7,5 кілоньютонов погасив швидкість з 1,7 км/с до нуля. Прилунення відбулося недалеко від розрахункового місця в точці з координатами 43 градуси і 1 хвилина північної широти і 51 градус і 8 хвилин західної довготи. Спусковий апарат вже передав знімки району посадки і приступив до роботи на поверхні Місяця. Вона повинна зайняти дві доби.

Читайте також:  Представлена перша в світі воднева батарея для домашнього використання

Місце посадки знаходиться біля борозни Шарпа на північ від піку Рюмкера в районі найбільшого місячного моря — океану бур на північному заході видимої частини Місяця. Геологічний вік поверхні в цьому районі є порівняно невеликим і становить близько 3,7 мільярда років. Отримання зразків породи з цієї частини супутника Землі дозволить вченим отримати більш повне уявлення про історію вулканічної активності на Місяці, її еволюції і формуванні.

Китайський апарат

Тепер модулю належить буріння і збір зразків місячного грунту з глибини близько 2 метрів і з поверхні супутника. Всього планується зібрати 2 кілограми породи, яка буде поміщена у вакуумний контейнер. Після цього спеціальний модуль за допомогою двигуна тягою 3 кілоньютона злетить і автоматично зістикується з орбітальним модулем «Чан’е-5», де грунт буде переміщений в капсулу, що повертається. Потім злітний модуль відокремиться від орбітального, а останній попрямує до землі.

Читайте також:  iPhone 12 зазнали зануренням на 20-метрову глибину [ВІДЕО]

На відстані близько 5000 кілометрів від Землі капсула, що повертається відокремиться від орбітального модуля, а її посадка буде здійснюватися по траєкторії з подвійним зануренням в атмосферу: під час першого входу вона погасить швидкість, після чого вийде з атмосфери Землі по еліптичній орбіті, а потім знову увійде в неї і здійснить м’яку посадку в автономному районі Внутрішня Монголія на півночі КНР.