Суспільство

Другий за величиною телескоп в світі «Аресібо» зруйнувався в Пуерто-Ріко

Аресібо

Чергова аварія прискорить процес знищення однієї з найзнаменитіших обсерваторій.

Національний науковий фонд США (National Science Foundation) повідомив про чергову аварію на обсерваторії «Аресібо», відкритої в Пуерто-Ріко в 1963 році. Цього разу в чашу 305-метрового телескопа впала інструментальна платформа, що поставило крапку в долі унікального об’єкта.

У 1970-ті роки за допомогою «Аресібо» дослідники здійснили першу трансляцію міжзоряного радіосигналу в рамках проекту пошуку розумного життя за межами нашої планети. До відкриття в Китаї 500-метрового телескопа “Аресібо” був найбільшим телескопом з однією тарілкою в світі, але з часом спорудження в Пуерто-Ріко стало занепадати і становити загрозу для обслуговуючих його співробітників. Тільки в 2020 році сталися дві досить великі аварії.

Читайте також:  У ВООЗ підрахували, скільки країн почали COVID-вакцинацію

У серпні трос, що обірвався, прорізав 30-метрову дірку в відбиває тарілці, а другий трос обірвався в листопаді. У ніч на 1 грудня в чашу впала вже інструментальна платформа, яка не працювала після серпневого обриву троса, цілком, серйозно пошкодивши чашу телескопа. Як підкреслив В National Science Foundation, в результаті інциденту ніхто з людей не постраждав, але подальше знаходження фахівців в «Аресібо» вже є небезпечним.

Очікується, що найближчим часом буде підготовлений проект знесення “Аресібо” цілком, оскільки в National Science Foundation не бачать можливостей відновити телескоп і продовжувати його роботу. Незважаючи на те, що існують телескопи більші і потужніші за «Аресібо», в даний час жоден з них не може замінити обсерваторію в Пуерто-Ріко в її можливостях по радіолокаційному картуванню астероїдів і планет Сонячної системи.