Економіка

Падіння в базових галузях знову прискорилося – НБУ

НБУ

За місяць показник падіння Індексу виробництва базових галузей української економіки збільшився майже до 8%.

За підсумками жовтня падіння Індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) прискорилося до 7,9%, що на 1,1% більше, ніж у вересні. Про це йдеться в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку, оприлюдненому у вівторок, 1 грудня.

Регулятор зазначає, що в жовтні прискорився спад в промисловості (до 5,5% г/г) на тлі слабкого інвестиційного попиту, уповільнення зростання витрат бюджету на оборону, ослаблення зовнішнього попиту на машинобудівну і хімічну продукцію.

Читайте також:  В Україні збільшилася заборгованість із зарплат

У той же час зовнішня кон’юнктура була сприятливою для металургії, видобутку металевих руд і виробництва олії та жирів. Низький попит з боку переробної промисловості і тепліша, ніж торішня, погода зумовили поглиблення спаду в енергетиці.

Більш низький урожай основних пізніх культур і слабкі результати тваринництва стримували сільське господарство і оптову торгівлю. Однак збільшення обсягів транзиту газу стало вагомим фактором уповільнення падіння вантажообігу, додали в НБУ.

На тлі зростання заробітних плат і, ймовірно, очікувань посилення карантинних обмежень тривало прискорення роздрібного товарообігу (до 13,5% г/г) і покращилися показники транспорту, зазначається в огляді.

Витрати бюджету на дорожню інфраструктуру привели до подальшого пожвавлення будівництва, констатують в Нацбанку.