Суспільство

Степанов пояснив страх українців перед лікарнями

Максим Степанов

Українці бояться обстежитися через страх дізнатися діагноз і отримати рахунок за лікування, через що хвороби запускаються, і потім громадяни змушені продавати все, щоб вилікуватися.

Українці не завжди вчасно йдуть на обстеження в лікарню через страх дізнатися діагноз і отримати чек за лікування. Таку думку в середу, 2 грудня, висловив глава МОЗ Максим Степанов.

“А чому не йдуть обстежитися? Тому що вони дуже сильно бояться отримати діагноз і потім отримати чек за лікування – скільки буде коштувати їм лікування. І потім починати, іноді при важких хворобах, при таких, як онкологічні захворювання, починати продавати все, що у них є. Щоб просто вилікуватися, щоб просто жити”, – заявив він.

Читайте також:  На Рівненській АЕС відключився перший енергоблок

Про цю проблему він згадав у зв’язку з тим, що в бюджеті відмовляються враховувати пропозицію МОЗ щодо фінансування охорони здоров’я.

“Це базова річ будь-якої країни – належне фінансування нашої системи охорони здоров’я. Міністерство охорони здоров’я розробило такий розрахунок. Ми підрахували все до гривні. Там немає розкоші, там немає надлишків. Там є мінімальна потреба, яка нам необхідна для фінансування медицини”, – сказав міністр.

Він нагадав, що МОЗ просить 296 млрд грн. Саме така сума потрібна, щоб “коли люди їхали в лікарню – вони не думали, за що купити ліки і що робити, якщо ліки купити нема за що”.

Читайте також:  В Україні понад чотири тисячі нових випадків СOVID

Також ця сума враховує підвищення зарплат медпрацівників.

“Я не хочу нікого лякати, але в один день ми можемо просто прокинутися в країні, з якої лікарі виїдуть. Поїдуть в ті країни, в яких цінують лікаря, медичну сестру, санітарку, в країни, в яких є гідна заробітна плата”, – зазначив Степанов.