Суспільство

Фахівці з пошуку позаземних цивілізацій заявили про те, то знайдуть інопланетян до 2036 року

Тарілки

Астрофізик інституту SETI Сет Шостак переконаний, що люди дізнаються про існування розумного позаземного цивілізації вже до 2036 року!

За словами Шостака, оскільки обчислювальна потужність комп’ютерів, яким доручено прослуховувати віддалені сигнали з космосу, подвоюється кожні два роки, вони зможуть відстежувати все більше і більше каналів, по яких можуть спілкуватися інопланетяни. Забавно, але при всій своїй впевненості, посперечатися Шостак зважився лише на чашку кави.

Шостак також зазначає, що люди не зовсім розуміють, як працюють вчені в SETI. ЗМІ та кінофільми часто показують дослідників, як беззмінний караул, який сидить за моніторами цілодобово, прослуховуючи сигнали ззовні.

Читайте також:  Маск пообіцяв нагороду в 100 млн доларів за новацію

Насправді все зовсім не так! «Ми не сидимо перед комп’ютерами і не дивимося на дані постійно. Це все одно, що дивитися мільйони телевізійних каналів одночасно”, – зазначає Шостак.

На думку астрофізика саме до 2036 року комп’ютери SETI будуть досить потужними, щоб астрономи «могли переглянути близько мільйона зоряних систем». Шостак також говорить про те, що для того, щоб знайти позаземний розум, потрібно вивчити саме мільйон систем.

На жаль, якщо вчені і наткнуться на інопланетний сигнал, це буде означати, що його джерело знаходиться занадто далеко і прямий зв’язок з ним неможлива.

Радіосигнали мають обмеження по швидкості, тому світлові роки між Землею і джерелом будь-якого потенційного зв’язку можуть означати, що виявлений сигнал міг бути відправлений від декількох років до тисяч років тому.