Суспільство

У Китаї побудують музей у формі величезної хвилі з зеленим дахом-парком

Панорама Музей

Після міжнародного архітектурного конкурсу 3XN, фірми B + H і Zhubo Design отримали замовлення на спільне проектування Музею природної історії в Шеньчжені, Китай. Незвичайну форму будівлі архітектори порівнюють з річкою, що протікає через дельту, а його зелений дах буде спускатися як пандус, щоб відвідувачі могли прогулятися по вершині.

Переможці архітектурного конкурсу побудують в Шеньчжені незвичайний Музей природної історії у формі величезної хвилі, по даху якого можна буде прогулятися

Музей природної історії, також відомий як» Дельта«, буде розташований поруч з мальовничим озером і повинен стати одним з “Десяти культурних об’єктів нової ери”. Його загальна площа складе близько 42 000 м2.

Читайте також:  В Україні понад чотири тисячі нових випадків СOVID

За словами команди, музей буде присвячений інтерпретації законів природної еволюції, поясненню географії Шеньчженя та його екології, а також пропаганді науки. Його зовнішній вигляд буде складатися з вигнутого фасаду з парком на даху, де публіка зможе насолоджуватися видами, гуляти і навіть бігати підтюпцем.

Панорама Музей

“Громадський парк простягається по всій даху і підкреслює органічну геометрію музею природної історії. Подібно річковому струмку, що знаходиться в рівновазі з Землею, кожен поворот відкриває новий захоплюючий вид на навколишній парк, пагорби і озеро зі спеціальних оглядових майданчиків, розташованих на даху”, — пишуть автори проекту в прес-релізі.

Громадські доріжки на даху будуть вести відвідувачів у великий прохід, що нагадує печеру. Він, у свою чергу, виведе їх до кількох кафе і громадських місць. Більша частина решти інтер’єру буде віддана під виставкові площі, включаючи демонстрації скам’янілостей динозаврів, стародавніх вимерлих видів тварин та інших предметів природознавства.

Читайте також:  У МОЗ розповіли про повторні захворювання на COVID

Проект обійдеться забудовнику в 3,5 мільярдів юань (приблизно $530 000 000), проте через пандемію точна дата початку будівництва поки невідома.

Джерело: architect