Наука

Глобальне потепління може знищити період «золотої осені»

Осінь

До сих пір вчені вважали, що глобальне потепління призведе до більш теплих і тривалих осінніх періодів, які будуть радувати людей різнобарвним листям.

Спочатку спостереження підтвердили цю ідею, але нове дослідження показує, що до кінця століття ситуація може змінитися і «золота осінь» стане коротшою практично на тиждень!

Вчені з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха вивчили дані з опадання осіннього листя з 1948 по 2015 рік у шести видів дерев, які ростуть в помірному кліматі Центральної Європи.

Читайте також:  Вчені розповіли, де на Марсі могло зберегтися життя

Вони прийшли до висновку, що збільшення вегетаційного періоду дерев (час росту і розвитку рослин) навесні і влітку через більшу кількість CO2, світла і більш високих температур призведе до більш раннього опадання листя.

Вчені пов’язують це з тим, що коріння і стовп перестають зберігати захоплений листям вуглець, який впливає на тривалість життя листя.

Після цього аналізу, автори вирішили створити модель, яка могла б дати прогнози на майбутнє. Для цього вони провели два експерименти. У ході першого вони порівняли дерева в спеціальних камерах з сьогоднішнім рівнем CO2 з деревами в камерах з подвоєним рівнем.

Читайте також:  Астрономи назвали точний вік Сонячної системи

А в другому тесті вони подивилися на вплив тіні на обидві камери.

Об’єднавши результати, вчені прийшли до висновку, що якщо до 2100 року викиди вуглецю залишаться такими ж високими, тепліша осінь призведе до більш тривалого вегетаційного періоду, а значить, листя почнуть опадати на 3 – 6 днів раніше, ніж зараз.