Технології

Розроблено нейромережу для визначення калорійності страви по фото

Їжа

Мільйони людей дотримуються тієї чи іншої дієти. Для них важливо знати не тільки склад страви, але і його калорійність. На допомогу прийшли німецькі дослідники: вони створили нейромережу, здатну визначати калорійність і склад готового блюда по його фото.

Якщо в домашніх умовах стежити за споживанням калорій можливо, то в місцях громадського харчування це нерідко виявляється проблематично.

Для вирішення проблеми німецькі вчені з Технологічного інституту Карлсруе розробили нейромережу, визначальну харчову цінність на основі фотографії. В основі алгоритму лежить згорткова нейромережа для розпізнавання об’єктів, що пройшла навчання на зображеннях з бібліотеки ImageNet.

Читайте також:  AMD вперше за 15 років обійшла Intel на ринку десктопних процесорів

Для навчання використовувався сайт з рецептами, де є не тільки точний перелік інгредієнтів, але і фотографія готового блюда. Крім того, там вказана харчова цінність всіх компонентів, що входять до його складу. У підсумку була створена база даних, що містить 70 тисяч рецептів і 308 тисяч фотографій. Дослідники вказують, що на даному етапі нейромережа має деяку похибку: на 100 грамів страви вона становить всього 46,7 калорії, 2,51 грама білка, 3,88 грама жиру і 6,97 грама вуглеводів.

Щоб поліпшити результати, вихідний код нейромережі опублікували у відкритому доступі.