Фінанси

7 рекомендацій для тих, хто хоче накопичити гроші

Гроші

Якщо вам ніяк не вдається почати економити, а звичні способи накопичення не працюють, можна спробувати скористатися популярними в інтернеті челенджами.

В останні роки інтернет буквально заполонили різного роду челенджи. Втім, деякі з них дійсно можуть виявитися корисними. У цій статті представлені поради, засновані на кращих челенджах, виконуючи які ви можете навчитися збирати гроші і не витрачати їх даремно.

1. Відстежуйте всі свої витрати

Так ви зможете зрозуміти, куди йдуть ваші гроші. Протягом 30 днів вам потрібно відстежувати, скільки і на що ви витрачаєте гроші. Важливий буквально кожна гривня. В кінці місяця проаналізуйте отримані дані. Зробіть висновок, на що у вас йде дуже багато грошей, і скоротіть ці витрати.

Якщо у вас вийде контролювати витрати, то ви зможете не тільки навчитися збирати гроші, але і взяти під контроль фінанси в цілому. Чим довше ви будете виконувати челендж, тим більш усвідомлено будете підходити до витрат. Це позитивно позначиться на вашому фінансовому стані і в довгостроковій перспективі.

2. Відкладайте гроші щотижня протягом року

На Заході популярно кожен Новий рік складати список обіцянок самому собі, які необхідно виконати в наступному році (New Year’s resolution). В рамках такої «новорічної резолюції» можна кинути собі виклик і щотижня відкладати певну кількість грошей.

Спочатку даний челлендж припускав, що в перші з 52 тижнів року його учасник повинен відкласти один долар, в другий – два, в третій – три і так далі. Можна також почати виконувати випробування з кінця, відклавши в перший тиждень 52 долари, а потім послідовно знижувати кількість відкладених грошей. Таким чином учасники челенджу змогли накопичити 1 378 доларів.

Ви можете змінювати умови будь-яким зручним для вас чином. Все залежить від того, скільки грошей ви хочете накопичити і які суми ви можете собі дозволити відкладати.

Багатьом з нас зарплату виплачують не щотижня, а кожні два тижні або раз на місяць. Ви можете скорегувати челлендж так, щоб відкладати гроші з кожної зарплати.

3. Відкладайте гроші кожен день протягом року

Принцип цього челенджу такий же, як і принцип попереднього. Різниця в тому, що необхідно відкладати певну невелику суму грошей кожен день. Це не повинно вас обтяжувати, тому відкладайте потроху. Результат в будь-якому випадку буде приємним.

4. Поставте перед собою конкретну мету і відкладайте зростаючі суми протягом 12 тижнів

Це більш агресивний спосіб накопичити гроші. Він добре працює, якщо вам необхідно накопичити певну суму. Спочатку пропонувалося відкласти 60 доларів в перший тиждень і щотижня додавати до суми по 5 доларів (65 – на другому тижні, 70 – на третій і так далі). За 12 тижнів можна було накопичити 1 000 доларів. Для того, щоб накопичити великі суми грошей, можна просто виконувати це завдання кілька разів поспіль.

5. Скоротіть витрати до мінімуму

Цей пункт нагадує перший, при якому ви відстежуєте всі свої витрати. Його принцип дуже простий. Скорочуючи витрати, ви намагаєтеся витрачати гроші тільки на найнеобхідніше: на комунальні послуги, харчі і так далі. Необхідно відмовитися від походів в кіно, кафе і ресторани і від зайвих витрат на шопінг. Якщо ви зможете слідувати цій пораді протягом довгого часу, то це дозволить вам заощадити значну суму грошей.

6. Відкладайте здачу

Якщо ви користуєтеся готівкою, то вам неважко буде дотримати свого слова. Просто не витрачайте здачу, а в кінці дня збирайте всі відкладені гроші в скарбничку. Ви будете здивовані, як швидко зможете накопичити гроші. Його можна ускладнити і заборонити собі витрачати здачу протягом цілого року. Перевірте себе і дізнайтеся, скільки грошей можна заощадити таким чином.

7. Автоматизуйте накопичення

Це досить просто. Вам не доведеться нічого робити самому. Багато банків пропонують послугу автоматичного перерахування певної суми грошей або певного відсотка на спеціальний рахунок (наприклад, послуга «Скарбничка» від ПриватБанку). Ви можете самі задати цю суму і періодичність відрахувань, наприклад, відраховувати гроші при кожному надходженні заробітної плати на карту.

Деякі банки також пропонують відкладати суму, що обчислюється у відсотках від витрат. Так, якщо ви звикли користуватися картою, то можете скористатися такою послугою.