Авто

Volkswagen відправить у відставку Arteon і Passat в кузові седан

Volkswagen Passat B8

Компанія Volkswagen відправить у відставку сімейство Arteon і седан Passat. Напередодні півстолітнього ювілею Passat в 2023 році легендарне сімейство змінить покоління, і наступник з’явиться тільки у універсала Passat Variant.

Не планують розвивати і лінійку Arteon: на зміну «дизайнерським» ліфтбеку і універсалу прийде електрокар.

За даними Automotive News Europe, концерн Volkswagen вирішив не вкладатися в розробку нового трьохоб’ємного Passat, щоб скоротити внутрішню конкуренцію з Skoda Superb.

Повністю відмовлятися від “Пасату” поки не планують: модель збережеться в гамі у вигляді універсала. У наступному поколінні Passat і Superb будуть випускатися на одній фабриці в Словаччині.

Читайте також:  Дизайн нового Honda HR-V розкрили за лічені дні до прем'єри

Завод в німецькому Емдені, на якому зараз збирають і Passat, і Arteon, перепрофілюють під електромобілі. Конвеєр в Емдені стане основним майданчиком для серійної версії універсала ID. Space Vizzion і електроседана з ідентичною технічною начинкою.

Нещодавно північноамериканська філія Volkswagen підтвердила швидку відмову від місцевої версії Passat на старій платформі PQ46: в США і Канаді модель зникне з лінійки протягом двох років. У Новому Світі на зміну “Пасату” також прийдуть електромобілі на “платформі” MEB.