Авто

Перші в історії гонки на Місяці заплановані на 2021 рік. Але є нюанс

MoonWalk

Перші в світі гонки на Місяці повинні відбутися восени наступного року, передає New Atlas. Нюанс полягає в тому, що змагання пройдуть без пілотів: в рамках проекту Moon Mark на супутник Землі запустять радіокеровані «боліди», розроблені студентами за підтримки дизайнера McLaren P1 Френка Стівенсона. До місця призначення машини доставить компанія Ілона Маска SpaceX, а місячний трек розробить архітектор трас Формули-1 Герман Тільке.

Перші подробиці про проект з’явилися ще на початку цього року. Тоді повідомлялося, що дві команди учасників будуть сформовані за підсумками великої шкільної олімпіади. Студентам належить розробити машини для місячної гонки і продемонструвати навички радіоуправління. Вага кожного боліда не повинен перевищувати 2,5 кілограма, а приблизна швидкість машин складе десять сантиметрів в хвилину.

Читайте також:  Електромобілі з великим запасом ходу небезпечні для здоров'я людей – дослідження

Комплекси помістять в посадковий модуль Nova-C, розроблений Intuitive Machines, який доставить на місяць ракета-носій SpaceX Falcon 9 – запуск запланований на жовтень 2021 року. Буде організована повноцінна відеозйомка заїздів і трансляція гонки в прямому ефірі.

Що ж стосується участі в проекті Германа Тільке, то, як стверджують в Moon Mark, архітектору вже направили схеми тієї ділянки на Місяці, де повинні пройти змагання.

Роком раніше Toyota заявила про плани по відправці на місяць місяцеходу власної розробки в рамках дослідницької місії LUNAR-A. Політ на супутник Землі запланований на 2030 рік.

Джерело: New Atlas, moonmark.space