Фінанси

3 основних правил фінансової стабільності, про які ви ще не знаєте

Кава

Всі ми прагнемо до фінансової стабільності, але зайві витрати, сумніви і необдумані рішення часто заважають нам її досягти. Може, пора почати діяти інакше?

Гроші – річ цікава. Якщо ви ставитеся до них як до мети, вони приносять шкоду. Після безлічі пригод вам неминуче починає здаватися, що коштів не вистачатиме ніколи. Що і в вас самих чогось не вистачає. Пройде час, і страх почне позначатися на вашій зовнішності і на ваших відносинах з людьми. Ви перетворитеся на порожню оболонку, будете постійно відчувати незадоволеність і притягувати до себе людей в такому ж стані внутрішнього замішання.

Звучить жахливо? Ще б. А тому ми знайшли для вас прості правила, які допоможуть досягти довгострокової фінансової стабільності.

1. Краще менше, та краще

Закон Парето, або принцип 20/80, застосуємо до збільшення достатку так само, як і до всього іншого.

20% ваших вкладень (це можуть бути, наприклад, акції таких компаній, як Amazon чи Chipotle) ​​визначать 80% вашого достатку. 20% непотрібних покупок (наприклад, вечеря в ресторані кожен вечір, абонемент в модний спортзал або новий одяг) складуть 80% місячних витрат.

20% вкладеної вами енергії, часу і коштів визначають 80% результату. В цьому і полягає закон Парето.

Автор книги «есенціалізм» Грег Мак-Кеон (Greg McKeown) фактично виявив, що впорядковане прагнення до меншого призводить до успіху. Часто нам просто потрібно відмовитися від ідеї, що ми можемо отримати все і відразу до того, як закладемо міцну основу успіху.

Так що ваша головна задача як власного фінансового керуючого – сфокусуватися і відсіяти необов’язкові витрати і вкладення.

Зосередьтеся на своїх бажаннях і приймайте фінансові рішення, орієнтуючись на те, що ви по-справжньому любите і у що вірите. А всю нісенітницю відкиньте.

Коли ви перестанете купувати 30 різних помад одного відтінку і витрачати десятки гривень в день на сік, у вас почне прокидатися сила волі. Ви зможете почати інвестувати свої кошти. Ви зможете купити власний будинок. Ви зможете відправитися в справжню подорож.

Але для початку потрібно змиритися з меншим. Це головне.

2. Ідеальних фінансових рішень не існує

Зазвичай під поняттям «ідеал» ховається потреба догоджати іншим. Ви хочете, щоб вас бачили в якомусь певному світлі, тому купуєте те, що стане символом бажаних досягнень. Будучи перфекціоністом, ви не можете розлучитися з минулим, і воно починає нав’язувати вам майбутнє.

Якщо ж ви фінансовий перфекціоніст, ви по дві години на день плануєте свій бюджет до останньої копійки і пропускаєте зустріч, яка, можливо, змінила б всю вашу кар’єру. Ви болісно роздумуєте над кожною дією з цінними паперами. Вам постійно здається, що ви щось робите не так. Ви змінюєте свої рішення, але все одно залишаєтеся незадоволеним.

Не зациклюйтеся. Інакше ви тільки самі собі нашкодите.

3. Цінуйте оточуючих людей і їх потреби

Якщо ви здаєте житло і економите на його утриманні в хорошому стані, значить, гроші для вас важливіші, ніж люди і їхні потреби. Ви порушуєте основний закон природи.

Через деякий час мешканці почнуть жорстоке поводження по відношенню вашими речами. Збільшаться витрати. Доведеться ганятися за квартирантами, щоб отримати гроші.

А що, якщо ви почнете краще доглядати за житлом і ставитися до наймачів з повагою? Хороші люди захочуть жити у вас. Ви створите певний вид попиту. Попит серед людей, які вчасно платять і добре поводяться з вашим майном, попит серед людей, які не захочуть з’їжджати. Пропозицій буде стільки, що ви зможете вибирати мешканців.

Ваш дохід стане постійним, витрати зменшаться, площі не будуть пустувати. Це і є основні характеристики майна, що дає прибуток. Крім того, знизиться рівень стресу. Адже тепер ви заробляєте тим, що дбаєте про людей і їхні потреби.

Якщо ви намагаєтеся збільшити свій дохід, економлячи на інших (наприклад, відмовляючись давати чайові), ви заробляєте тільки в короткостроковій перспективі, а всі інші зазнають збитків. Зрештою в збитку залишитеся і ви.

Намагайтеся не тільки отримати прибуток, але і привнести щось корисне в житті інших людей, і ви знайдете фінансову стабільність, про яку і не мріяли.

Залишити коментар