Криптовалюти

Facebook відроджує криптовалюту Libra

Libra

Facebook вирішила повернутися до ідеї запуску власної криптовалюти Libra. За даними видання Financial Times, якому вдалося зв’язатися відразу з кількома учасниками проекту, вихід Libra може відбутися вже в січні 2021 року, але з дещо іншою концепцією.

В середині 2019 року Facebook заявила про наміри запустити власну криптовалюту Libra, повноцінний реліз якої повинен був відбутися вже в цьому році.

Але критика з боку регуляторів і вихід відразу декількох авторитетних компаній, включаючи PayPal, а також відмова Visa, Mastercard і eBay від співпраці привів до того, що Facebook так і не запустила Libra.

Читайте також:  Вартість біткоїна перевищила 28 тисяч доларів

У квітні 2020 року керівництво соціальної мережі переглянуло проект і запропонувало користувачам валюти, що випускаються центробанками, а також показала, що криптовалюта не належить Facebook.

В асоціації Libra зараз складаються бренди Uber і Spotify. Згідно з повідомленням інсайдерів, відтепер Libra буде позиціонуватися як криптовалюта, прив’язана до євро, долара та інших валют. Також запланований і вихід універсального мультивалютного токена.

Зараз запуск Libra безпосередньо залежить від швейцарської служби з нагляду Finma, яка повинна прийняти рішення найближчим часом. Робота з Libra буде здійснюватися в крbптокошельку Novi, який, за повідомленням джерел, вже готовий і зараз проходить процедуру отримання ліцензії на території США.