Технології

Налаштування нових Android-смартфонів стане набагато швидшим

Android 12

Одна з фішок iOS-максимально простий “переїзд” з одного пристрою на інший шляхом відновлення резервної копії з усіма даними і настройками.

І хоча різні виробники намагаються вирішити це питання своїми силами, на Android процес все ж не настільки простий і вимагає від користувача більше дій. Судячи з усього, скоро це зміниться.

Розробники з порталу XDA помітили новий “сценарій установки”, який з’явився в Android Open Source Project (AOSP). Функція під назвою “підказки по установці” покликана прискорити установку всіх потрібних додатків при переході з одного Android-смартфона на інший.

Читайте також:  Аналітики підрахували, скільки Apple заощадила на комплекті iPhone 12

Нова функція використовує компілятор Dex2oat, який в свою чергу оптимізує файли, використовувані середовищем виконання Android Runtime (ART) для прискорення процесу установки програм з Google Play та інших джерел.

При цьому додаткам буде присвоєно один з фільтрів компілятора, який вказує на їх пріоритет при установці: DEFAULT, FAST, BULK_CRITICAL і BULK_NON_CRITICAL. Для цього будуть враховуватися різні змінні, наприклад, як часто користувач запускав ту чи іншу програму раніше.

Якщо коротко, то при відновленні резервної копії на новому Android-смартфоні в першу чергу будуть встановлюватися саме ті додатки, якими людина користується найчастіше. Таким чином, він швидше зможе повноцінно використовувати пристрій, поки в тлі продовжать скачуватися рідко використовувані програми.