Технології

Ультрафіолетові лампи виявилися вкрай небезпечними для зору

Ультрафіолетові лампи

З поширенням епідемії коронавірусу в громадських приміщеннях з’явилися ультрафіолетові лампи. Багато їх використовують для дезінфекції і вдома. Як повідомляють вчені, висока ймовірність того, що ці пристрої надають шкідливий вплив на очі знаходяться в приміщеннях людей.
УФ-лампи

Ультрафіолетові лампи все частіше з’являються в громадських місцях, де покликані вбивати небезпечні віруси. Крім того, подібний вид освітлення використовується в якості профілактики проти безлічі захворювань, в тому числі туберкульозу.

Читайте також:  NASA планує побудувати місячну базу за допомогою 3D-принтера

При цьому багато лікарень таким способом постійно дезінфікують приміщення та обладнання. Є відомості, що у деяких людей УФ-освітлення може викликати неприємні відчуття і навіть пошкодження захисної оболонки очей.

Повідомляється про сім випадків, коли УФ-промені призводили до виникнення хворобливого запалення, званого фотокератитом. Всі випадки спостерігалися лікарями очного інституту імені баскому Палмера при медичній школі Університету Майамі Міллера.

У трьох з них УФ-лампи були встановлені вдома, а деякі зазнали опромінення на роботі. Всі пацієнти повідомляли про прямий контакт з освітленням без захисту очей. В ході лікування всі проблеми вдалося усунути за 2-3 дні поєднанням змащують очних крапель, антибіотиків і стероїдів.

Читайте також:  Новий флагман Motorola отримає «нетрадиційний» дисплей

“Установка УФ-дезінфекції повітря в медичних установах вимагає добре навчених технічних фахівців, щоб уникнути прямого впливу на людей. Потрібно уникати прямого контакту з бактерицидними УФ-лампами і строго слідувати рекомендаціям виробника”, — пояснюють дослідники.