Технології

Ілон Маск оголосив про рекордний зльот гігантської ракети Starship

Starship

Засновник і головний інженер SpaceX Ілон Маск анонсував швидкий запуск ракети SpaceX Starship для тестування в режимі висотних льотних випробувань. Очікується, що вона підніметься на рекордну за весь час випробувань висоту, що має стати важливим етапом в її підготовці для польоту на інші планети.

Ще у вересні глава SpaceX говорив про намір запустити Starship на висоту близько 18 тисяч кілометрів, проте досі прототипи здійснювали лише невеликі «стрибки» на кілька сотень метрів. Схоже, що прийшов час для серйозних випробувань.

Читайте також:  У Windows 10 з'явиться нативна підтримка Android-додатків

Наступного тижня прототип SN8 ракети Starship повинен вперше злетіти на висоту 15 тисяч кілометрів. В ході польоту компанія має намір перевірити роботу трьох двигунів Raptor та інших ключових компонентів, а також провести посадку.

За попередньою оцінкою самого Ілона Маска, шанси на те, що Starship благополучно повернеться на Землю в цілості й схоронності, складають один до трьох.

Читайте також:  Нову альтернативу Raspberry Pi з процесором Intel оцінили в $ 99

Starship складається з двох секцій: суперважкого прискорювача і ракетного корабля, який, за запевненням Маска, здатний перевозити до 100 чоловік за один раз. Висота всієї установки становить 120 метрів.

У SpaceX вже підготовлені кілька прототипів, які готові до подальших запусків у разі, якщо який-небудь із зразків вийде з ладу. Саме за допомогою Starship Ілон Маск має намір доставляти людей на місяць і Марс, де хоче заснувати колонії.