Політика

Посольство США в Києві повідомило про розміри допомоги для України з 2014 року

Україна США

У боротьбі проти пандемії COVID-19, США надали понад $ 41 млн на медичні та гуманітарні потреби і запобігання подальшого поширення захворювання.

Починаючи з 2014 року Сполучені Штати надали Україні допомогу на загальну суму 4,1 млрд. доларів, повідомляє посольства США в Києві. Про це в п’ятницю, 27 листопада, заявили в ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”, на каналі “Україна”.

“Із 2014 року США надали Україні допомогу в загальному більш ніж на $ 4,1 млрд (116,85 млрд грн, або близько 278 грн на одного громадянина) допомоги як в області безпеки, так і поза нею. Ми також видали Україні три суверенні гарантії позик на $ 1 млрд кожна для сприяння стабілізації економіки. Американська розвиваюча допомога підтримує поточні реформи в галузі охорони здоров’я, судоустрою, енергетичної галузі, створює можливості для малих і середніх підприємств, зміцнює незалежні засоби масової інформації і, серед іншого, сприяє подальшій інтеграції України із Заходом”, – повідомляють дипломати.

Читайте також:  Всі публічні послуги стануть цифровими - Мінцифри

У посольстві нагадали, що на 2020 фінансовий рік передбачено $ 698 млн допомоги Україні: $ 448 млн – на програми Державного департаменту USAID та $ 250 млн – на Ініціативу допомоги Україні в сфері безпеки (USAI), включаючи $ 50 млн – на летальну допомогу.

“Американська військова допомога і допомога в сфері безпеки спрямована на розширення оборонних можливостей України для моніторингу і захисту своїх кордонів, розгортання своїх військ більш безпечно і ефективно і для руху в напрямку сумісності з НАТО. Гуманітарна допомога США включає фінансування терміново необхідного тимчасового житла, надання та розподіл предметів першої необхідності, захист дітей і літніх людей, психосоціальну підтримку, ремонт водної інфраструктури, а також кошти для існування і підтримки розвитку підприємництва внутрішньо переміщених осіб “, – заявили в дипмісії.

Читайте також:  В Україні менш як 350 випадків коронавірусу за добу

Також в посольстві зазначили, що США підтримують спеціальну моніторингову місію ОБСЄ – країна вклала $ 100 млн в якості внесків на діяльність місії. До складу СММ включені 50 громадян Сполучених Штатів.