Фінанси

Як працювати з мілленіалами і їх грошима

Покоління мілленіалів

Мілленіали – це ті люди, які народилися після 1981 року. Їх відрізняє тяга до цифрових технологій і швидка адаптація до змінного середовища. Це покоління вже зараз стало основним джерелом прибутку, змінивши своїх батьків. Від уміння працювати з поколінням Y залежить розвиток бізнесу.

Мілленіали – найбільше і потенційно найбільш впливове покоління в історії. Кількість мілленіалів і їх довгострокова купівельна спроможність в найближчі десятиліття відкриє неймовірні можливості. Банки вже готуються робити акцент у своїй роботі не на покоління X, а на покоління Y, абсолютно незвичайне і незвичне.

Дослідження, присвячене цьому поколінню, показує, що 71% мілленіалів краще підуть до зубного, ніж будуть слухати, що їм розповідають банки. А 33% взагалі вважають, що їм в найближчі п’ять років не доведеться йти в банк. Щоб досягти успіху, банкам треба вчитися працювати з мобільними технологіями, застосовувати складну аналітику і вибудовувати ефективні стратегії по залученню клієнтів, які зараз не бачать потреби в кредитах.

Незважаючи на те, що сьогодні основний прибуток приносить покоління X, мілленіали змінять його вже в 2022 році, а в 2030 році прибуток визначатимуть уже тільки люди з покоління Y. Крім того, мілленіали визначатимуть фінансову політику протягом 32 років або навіть більше.

Корпорація TSYS розробляє рішення для електронних операцій з банківськими картами. В її доповіді, присвяченій мілленіалам, йдеться, що це покоління вже зараз стало основним джерелом прибутку, змінивши своїх батьків. Саме від уміння працювати з поколінням Y залежить розвиток бізнесу.

Коротенько про мілленіалів

За даними Pew Research Center, в 2015 році мілленіали стали найбільшим за чисельністю поколінням в історії. До цього «рекорд» належав бебі-бумерам. Покоління Y стане основною робочою силою в 2018 році. І банкам пора готуватися до домінування цієї сили.

Міленіали

3 відмінності мілленіалів від попередніх поколінь

Між мілленіалами і попередніми поколіннями (поколінням X і бебі-бумерами) є три суттєві відмінності. Їх потрібно враховувати, щоб вибудовувати успішні стратегії в секторі фінансових послуг.

1. Мілленіали легко приймають нові технології

Це перше покоління, яке виросло в інтернеті, оточене цифровими технологіями. Тому мілленіали вимагають негайної відповіді на свої питання від компаній. Вони не терплять погано спроектованих інтерфейсів, і продавцям товарів і послуг треба надавати зручні, інтуїтивно зрозумілі рішення, та ще й враховувати, що споживачі можуть виходити в мережу за допомогою смартфонів і планшетів.

Міленіали

За даними дослідження eMarketer, в 2015 році близько 59% користувачів смартфонів у віці від 18 до 34 років використовували мобільні браузери, програми або СМС, щоб зв’язатися з банком, кредитною організацією, брокером або керувати за допомогою кредитної картки. Для порівняння, мобільним банком або схожими послугами користувалися менше 28% бебі-бумерів.

Оскільки мілленіали вибирають мобільність, банкам доведеться вкластися в розробку нових технологій, які будуть працювати так само якісно і звично, як Apple, Amazon, Google і так далі. Фінансовому сектору потрібно освоїти і соціальні мережі, щоб ділитися досвідом і розповідати про гроші.

2. Мілленіали не прив’язані до торгових марок

За даними дослідження консалтингової компанії Accenture, 18% мілленіалів змінили банк в минулому році, при цьому 10% споживачів у віці 35-54 років зважилися на такий же крок, і тільки 3% споживачів старше 55 років. Частково це пов’язано з мобільністю покоління Y. Але в основному так відбувається через високі вимоги до тих компаній, з якими мілленіали контактують найчастіше.

Міленіали

Це покоління не шкодує часу на попередні дослідження. До покупки або до укладення договору вони оцінюють продукти та послуги. А це означає, що фінансовим організаціям, які хочуть співпрацювати з мілленіалами, потрібно зробити сайт і додаток, обов’язково з простою навігацією і повною інформацією про продукти і рішення. Будь-яка транзакція повинна бути зручною, а управління рахунком – інтуїтивно зрозумілим.

Тим часом, якщо мілленіали вибрали якусь компанію, то вони будуть звертатися за великою кількістю послуг. Тобто фінансовим інститутам потрібно менше думати про обслуговування окремих угод, а більше про те, як побудувати довгострокові відносини з кожним клієнтом. Для цього потрібно серйозна робота аналітиків.

3. Мілленіали використовують альтернативні платіжні системи

Покоління Y тягнеться до нових способів оплати і проведення розрахунків. Мілленіали вдвічі частіше порівняно з поколінням X використовують мобільні гаманці, такі як Apple Pay або Google Wallet (32% проти 16%). Більше половини мілленіалів користуються платіжними системами, наприклад Venmo або PayPal. Нарешті, мілленіалів треба розглядати як групу, яка готова активно користуватися кредитуванням між фізичними особами. 23% мілленіалов розглядають таку можливість. Для порівняння, у бебі-бумерів інтерес до таких послуг в 10 разів нижчий.

Мілленіали часто користуються мобільними додатками банків. Серед користувачів, які щодня звертаються до таких додатків, 59% складають мілленіали. Так що фінансовим організаціям потрібні інструменти, які дозволять клієнту підтримувати постійний зв’язок з компанією. Мобільний додаток повинен відкривати доступ до рахунку, управління грошима і здійсненню будь-яких платежів.

3 маркетингові стратегії

Корпорація TSYS рекомендує фінансистам використовувати три стратегії, які відповідають запитам мілленіалів.

1. Збір даних і серйозна аналітика

Дані про клієнтів десятиліттями використовувалися тільки для звітності. Але тепер існує безліч функціональних і доступних інструментів для аналітики. Клієнтські дані потрібно використовувати, щоб розвивати продукти, обчислювати аудиторію, будувати відносини з нею і пропонувати клієнтам рішення, які потрібні тут і зараз.

Мілленіалів приверне персоналізація. TSYS пропонує чотири сценарії, які можуть стати в нагоді:

  • залучення клієнтів;
  • довгострокове співробітництво;
  • розробка продуктів і пропозиція бонусів;
  • поліпшення комунікацій.

2. Залучення клієнтів за допомогою технологій

Цифрове залучення працює за рахунок персоналізованих, побудованих на перевагах клієнта, актуальних онлайн-рішеннях, які охоплюють різні пристрої і канали зв’язку. Це допомагає оцінити поведінку споживачів-мілленіалів під час взаємодії з компанією, а також розвинути зацікавленість і розробити нові пропозиції для поточних і майбутніх фінансових потреб.

Дослідження аналітичного підрозділу британського журналу Economist показало, що 82% представників банків згодні: в найближчі п’ять років клієнти будуть контактувати з банком саме за допомогою мобільних пристроїв. Так що фінансові організації, за оцінками TSYS, досягнуть успіху, якщо вмонтують в свою роботу цифрові інструменти, які допоможуть мілленіалам вибирати і приймати правильні фінансові рішення. Це такі послуги, як настроюються повідомлення про низький баланс рахунку, автоматичні регулярні платежі, повідомлення, софт для контролю за фінансами.

3. Стратегія бонусів

У 2015 році дослідження TSYS виявило, що бонуси і програми лояльності як і раніше впливають на поведінку клієнтів різного віку, і мілленіали не є винятком. Більше того, покоління Y сприймає бонусні програми не як спосіб отримати щось безкоштовно, а як свідчення приналежності до особливої ​​групи. Вони готові користуватися послугами однієї компанії, якщо відчувають, що входять в особливий клуб, куди не кожен може потрапити.

Ті фінансові організації, які зрозуміють мілленіалів, будуть вибудовувати стратегії на основі даних, технологій, легкого доступу до послуг і бонусних програм, в найближчому майбутньому виграють. Зрозумійте, що потрібно поколінню Y, і заробіть на цьому.

Залишити коментар