Технології

Європарламент зобов’язав виробників смартфонів вказувати їх ремонтопридатність

Ремонт телефону

Ремонт смартфона після закінчення гарантійного терміну нерідко пов’язаний з “підводними каменями” на зразок величезної кількості клею, що утруднює доступ до комплектуючих. При цьому дізнатися про такі особливості конструкції гаджета перед покупкою практично неможливо.

Але незабаром ситуація зміниться на краще: Європарламент прийняв рішення про введення обов’язкового маркування електронних пристроїв із зазначенням рейтингу їх ремонтопридатності.

Шкала ремонтопридатності

Рішення було прийнято більшістю голосів: 395 осіб висловилися за нововведення, 94 — проти, ще 207 утрималися. Вже з січня на території Франції почнеться випуск відповідних наклейок для коробок смартфонів, ноутбуків та іншої цифрової техніки. З нагоди прийняття нової резолюції Австрія також планує знизити вартість послуг сервісних центрів, запропонувавши субсидії на ремонт для споживачів у розмірі 50%, якщо ціна ремонту не перевищує €100.

Читайте також:  Аналітики підрахували, скільки Apple заощадила на комплекті iPhone 12

«Ми вважаємо, що прийняття рішення посприяє швидкому введенню обов’язкового індексу ремонтопридатності для всієї електронної продукції, яка реалізується на території Євросоюзу. Це дозволить споживачам оцінювати Електротехнічні гаджети під час покупки», — зазначив Уго Валлаурі, співзасновник проекту Restart.

Оцінка гаджетів буде проводитися за 10-бальною шкалою. Примітно, що в рішенні враховувалося опитування, проведене в 2014 році незалежною дослідницькою компанією. Тоді 77% жителів Європи відзначили, що вважали за краще б заміні пристрою його ремонт.

Джерело: androidauthority.com