Економіка

В НБУ назвали причину неотримання траншу МВФ

НБУ

Україна не встигає виконати всі вимоги фонду. Хоча спочатку МВФ обіцяв два транші за два закони, проте потім висунув додаткові вимоги.

МВФ не надасть Україні другий транш у цьому році, оскільки Київ фізично не встигає завершити всі необхідні процедури. Про це в інтерв’ю Українському радіо заявила перший заступник глави Національного банку Катерина Рожкова.

За її словами, сама програма, у якій Україна працює з МВФ, передбачає певні етапи. Ці етапи мають період, коли МВФ оцінює, як Україна виконала взяті на себе зобов’язання, і тільки після цього виділяє певний транш.

Читайте також:  Ціна на газ у Європі перевищила 250 доларів

“Так ось, етап, до якого ми зараз наближаємося, це перегляд програми. Тільки після нього можливий і буде транш. Те, що сказав Тимофій (Милованов – ред.), він сказав, що ми фізично за часом не встигаємо отримати гроші в цьому році. Це теж правда, бо існують процедури у Фонду, скільки часу займає перегляд, скільки готуються документи, коли вони подаються на розгляд ради директорів. Тільки після цього відбувається виділених коштів. Тому враховуючи, що ми сьогодні з вами, вже майже 1 грудня, і знаємо про те, що з 25 грудня починаються різдвяні свята в Європі, потім новорічні свята, – ми фізично не встигаємо завершити цю процедуру з отриманням грошей в цьому році”, – сказала Рожкова.

Читайте також:  Світовий банк переглянув прогноз щодо ВВП України

Джерело: Кореспондент