Суспільство

США скинули з борту F-35A нову ядерну бомбу, яка здатна дістати до Москви

f 35 nuclear bomb

В ході випробувального польоту використовувався не повноцінний боєприпас, а лише його макет.

Фахівці національних лабораторій Сандія і Лос-Аламоської лабораторії, що займаються розробкою ядерної зброї для Збройних сил США, відзвітували про успішні льотні випробування нової ядерної бомби B61-12. Її носієм виступив малопомітний багатофункціональний винищувач-бомбардувальник п’ятого покоління Lockheed Martin F – 35 Lightning II.

Летить на надзвуковій швидкості F-35A скинув макет бомби, що містить функціональні неядерні компоненти і модельовані ядерні компоненти, з висоти більше 3 км і через 42 секунди B61-12 успішно вразила ціль на полігоні «Тонопа» в північно-західній частині великого полігону «Невада». Випробування пройшли 25 серпня 2020 року, але публічно про них заявили тільки зараз.

Читайте також:  У МОЗ знайшли новий спосіб підвищити зарплати медикам

“Це було перше випробування всіх систем, включаючи механічні та електричні, системи зв’язку та від’єднання B61-12 від F-35A. позаду важлива частина перевірки нової бомби в зв’язці з літаком, який повинен нести ядерну зброю всередині фюзеляжу на надзвуковій швидкості”, — заявив один із співробітників національних лабораторій Сандія Стівен Семюелс, що працює над ядерним боєприпасом.

Термоядерна бомба B61 є основною зброєю стратегічних ядерних сил США, хоча на озброєння вона надійшла ще в 1968 році. B61-12, розробка якої ведеться з 2012 року, замінить всі бомби типу B61 і B83, що стоять на озброєнні з 1983 року. Використовувати її можна буде як на стратегічних бомбардувальниках, так і на літаках тактичної авіації.

Читайте також:  В Україні вже понад 20 тисяч жертв COVID-19

Особливість нової авіабомби, яка, як заявляють її творці, здатна дістати і до Москви, полягає в наявності керованого хвостового оперення, яке дозволяє істотно підвищити точність попадання в ціль і не спускати її з парашутом, а скидати з літака, що летить на великій висоті. Випробування B61-12 ведуться з березня 2019 року, але перші бомби повинні стати на озброєння не раніше 2022 року.

Підтверджено, що носіями нової зброї також стануть двомісний винищувач-бомбардувальник McDonnell Douglas F – 15E Strike Eagle, здатний літати на надзвуці, але несе B61-12 на зовнішній підвісці, а також дозвукові важкий малопомітний стратегічний бомбардувальник Northrop B-2 Spirit і перспективний важкий бомбардувальник Northrop Grumman B-21 Raider, які зможуть розміщувати боєприпас всередині фюзеляжу.

Читайте також:  В Україні майже 13 тисяч нових випадків COVID-19

На даний момент підтверджена Сумісність нової B61-12 тільки з F-35A, F-15E і B — 2 Spirit-інтеграція ядерної бомби в багатофункціональний легкий винищувач четвертого покоління General Dynamics F-16 Fighting Falcon, палубний винищувач-бомбардувальник і штурмовик Boeing F/A-18E/F Super Hornet і стратегічний бомбардувальник Boeing B-52 Stratofortress поки не підтверджена.