Суспільство

Названо якості, якими повинні володіти космонавти місії на Марс

На Марсі

Ми всі знаємо, що для того щоб стати космонавтом потрібно мати відмінне здоров’я, вчений ступінь, а також пройти серйозну підготовку. Однак вчені з Університету Західного Онтаріо, США, встановили, що цього буде недостатньо для астронавтів, які відправляться на Марс.

Дослідження показало, що космонавти, які відправляться підкорювати Червону планету, повинні володіти «завзяттям чинити правильно» і бажанням працювати в команді. Було також виявлено, що ці риси характеру повинні стояти вище «чесності», «скромності», «емоційності» і «відкритості».

Читайте також:  Названо кількість дітей, що народилися в Новий рік у Києві

Ці результати були отримані в ході чотиритижневої місії AMADEE-18, яка моделює середовище Марса для тренування майбутніх космонавтів. В рамках програми вчені з Університету Західного Онтаріо вивчили різні особистісні риси випробовуваних, щоб отримати уявлення про те, як екіпаж реагують на ізоляцію під час космічних місій.

Після чотирьох тижнів програми, дослідники попросили п’ять капітанів оцінити свою команду і самих себе за кількома критеріями: скромність, чесність, емоційність, приємність, сумлінність, відкритість новому.

Результати показали не тільки переважні позитивні риси космонавта, але і негативні. Вчені встановили, що негативна поведінка (наприклад, неробство або бажання працювати індивідуально, а не в команді, а також інші особистісні якості, які підривають командний дух) призводить до серйозних проблем всередині групи. “Конфлікт між членами команди може зашкодити роботі”, – коментують автори дослідження. «Коли люди сперечаються про те, як досягти успіху, або вступають в особисті розбіжності, у них залишається менше часу і енергії для виконання поставлених завдань». Вчені підкреслюють, що стрес і конфлікти можуть сильніше вплинути на стан людини в космосі, ніж на Землі.

Читайте також:  COVID-вакцинація розпочнеться вже взимку - МОЗ

Астронавт NASA Віктор Гловер також відзначив важливість злагодженої командної роботи: “це має першорядне значення. Можливо, ви звернетеся до цього [навички роботи в команді] більшою мірою, ніж до будь-якої іншої конкретної науки, технології або системи на космічному кораблі”.