Авто

Ілон Маск розкрив запас ходу вантажівки Tesla Semi: він буде більше, ніж очікувалося

Semi tesla

Глава Tesla Ілон Маск розкрив запас ходу електричної вантажівки Semi. За його словами, модель зможе долати без підзарядки майже 1000 кілометрів (621 милю). Домогтися цього дозволять нові технології Tesla в області акумуляторних батарей, повідомляє Elektrek з посиланням на Маска.

Таким чином, ще не випущена вантажівка Tesla Semi зможе проїжджати на одному зарядці не менше, ніж представлений у вересні тягач Mercedes-Benz GenH2 на паливних елементах.

Читайте також:  Які вживані авто в Україні можна вигідно продати

Раніше в Tesla озвучували інші дані. На прем’єрі прототипу Semi в 2017 році Маск заявляв, що серійна вантажівка в «базі» Standard матиме запас ходу 300 миль (483 кілометри), а в топовому виконанні Long Range – 500 миль (805 кілометрів). Тоді ж він назвав і попередню вартість версій – 150 000 і 180 000 доларів відповідно.

Однак в ході свіжого інтерв’ю Маск заявив про збільшення запасу ходу електротягача. За його словами, під час тестів Semi інженери прийшли до висновку, що цього можливо досягти до випуску моделі на ринок.

“Отримати запас ходу в 500 кілометрів, на мій погляд, досить легко, навіть за умови, що тягач тягне вантаж вагою 40 тонн. Для дійсно далеких перевезень ми ходимо збільшити запас ходу до 800 і навіть 1000 кілометрів”, – сказав Маск.

Читайте також:  Нову Skoda Fabia зняли на відео в Чехії

Очікується, що Tesla Semi оснастять чотиримоторною електричною силовою установкою і автопілотом. З місця до 100 кілометрів на годину вантажівка зможе розганятися за п’ять секунд, а з 40-тонним причепом – за 20 секунд.

Збірку електротягача планували запустити ще в минулому році, проте випуск моделі перенесли спочатку на 2020, а потім на 2021 рік.