Авто

Електрокар Tesla Model X зламали за кілька хвилин [ВІДЕО]

Tesla X

Просунутий бортовий комп’ютер Tesla наділяє електрокари багатьма корисними функціями, але при цьому стає об’єктом уваги хакерів. Два роки тому дослідники з Бельгії вже виявили спосіб злому автомобіля Model S за допомогою набору обладнання за $600. Тоді компанія виправила вразливість, проте нещодавно один з фахівців випробував новий і набагато менш витратний метод “викрадення” на Tesla Model X — і знову домігся успіху.

За словами аспіранта групи комп’ютерної безпеки та промислової криптографії Левенського університету в Бельгії Леннерта Воутерса “слабкою ланкою” в системі захисту електрокара став процес оновлення прошивки фірмового брелока Tesla Model X. Як виявилося, для отримання контролю над розумним автомобілем можна використовувати електронний блок управління, взятого з будь-якого старого Model X-наприклад, на розборі після аварії.

Читайте також:  Введення норми Євро-7 для автомобілів поставить хрест на механічних коробках передач

“Оскільки механізм оновлення не захищений належним чином, ми змогли по бездротовому зв’язку зламати брелок і отримати повний контроль над ним. Згодом ми могли отримувати повідомлення про розблокування, щоб пізніше відкрити автомобіль”, – розповів Воутерс.

“Хакерська установка”, створена дослідником, обійшлася йому порівняно недорого. Вона включає мікрокомп’ютер Raspberry Pi ($35), плату розширення CAN-BUS Shield ($30), модифікований брелок для ключів, блок управління від старого автомобіля ($100) і акумулятор ($30). Єдиний недолік пристрою – пристойні габарити, хоча воно цілком влізе в рюкзак або велику сумку.

Сам процес проходить в два етапи: зчитування сигналу розблокування з відстані до 5 метрів і віддалена перепрошивка брелока жертви (близько півтори хвилини з відстані до 30 метрів). Після цього хакер може розблокувати двері електрокара і за кілька хвилин прив’язати бортову систему до власного ключа через сервісний роз’єм для технічного обслуговування.

Читайте також:  Опубліковано список моделей, які претендують на звання «Європейського автомобіля року»

Воутерс зазначив, що після того, як він зв’язався з представниками Tesla, автовиробник випустив оновлення прошивки 2020.48, що виправляє вразливість. Однак автомобілі з більш ранніми версіями ПЗ все ще містять зазначену “дірку” – їх власникам рекомендується встановити відповідний апдейт.

Джерело: zdnet.com