Технології

Аналітики розповіли, коли почнеться ера оперативної пам’яті DDR5

DDR5

Експерти аналітичної компанії TrendForce опублікували звіт про поточний стан ринку оперативної пам’яті. Хоча майбутній стандарт DDR5 був затверджений комітетом JEDEC ще у вересні минулого року, виробники не поспішають з впровадженням нового типу ОЗУ в своє обладнання. Втім, ситуація незабаром зміниться – аналітики вже назвали дату початку повсюдного поширення нового типу пам’яті.

За даними TrendForce, компанія Intel з ринковою часткою близько 70% відкладає інтеграцію підтримки DDR5 у фірмові чіпи через очікуване подорожчання продукції. Хоча в дорожній карті чіпмейкера передбачалася підтримка нової оперативки з випуском сімейства процесорів Tiger Lake-H, в результаті було прийнято рішення відкласти модернізацію до початку 2022 року.

Читайте також:  Новий патент Google розкриває ключову особливість Pixel 6

DDR5

Аналогічна ситуація спостерігається з процесорами AMD, які складають більше 20% від загального обсягу поставок. Виробник також має намір реалізувати підтримку пам’яті DDR5 у своїх 5-нм чіпах не раніше 2022-го.

DDR5

Що ж стосується серверної DRAM DDR5, то Intel, на частку якої припадає понад 90% від світового обсягу продажів серверів, випустить свої платформи, сумісні з новим стандартом оперативної пам’яті, швидше, ніж AMD. Старт виробництва процесорів Eagle Stream з підтримкою DDR5 запланований вже на наступний рік.

У випадку з AMD аналітики TrendForce впевнені, що першою сумісною з DDR5 серверною платформою компанії стане Genoa. Її тестування заплановано на наступний рік, а масове виробництво очікується не раніше 2022-го. При цьому модулі LPDDR5 для смартфонів вже сьогодні широко використовуються виробниками смартфонів.

Читайте також:  LG представила масштабне оновлення ОС для своїх смарт-телевізорів

Ще один прогноз експерти дали щодо відеопам’яті: завдяки тому, що різниця в цінах між GDDR6 і GDDR5 постійно зменшується, TrendForce очікує збільшення популяризації нового стандарту в 2021 році до 90% від усього обсягу поставок.

Джерело: dramexchange.com