Наука

Астрономи назвали точний вік Сонячної системи

Сонячна система

На думку традиційної науки, відома нам Всесвіт утворилася 13,799 мільярда років тому. Вік Чумацького Шляху визначити складніше, адже деяким зіркам вже більше 10 мільярдів років, а межі галактики у вигляді гало з’явилися не менше 12 мільярдів років тому.

Зовсім недавно астрономам вдалося точно визначити вік Сонячної системи.

У космічному масштабі десятиліття і навіть століття пролітають майже непомітно. Багато галактики і туманності формувалися десятки мільйонів років. Саме тому інформація про те, що Сонячна система утворилася всього за 200 000 років, здається неймовірною.

Читайте також:  Японські дослідники показали світу зібрані зразки астероїда

Самі астрономи стверджують, що це дійсно дуже швидко. Настільки точні висновки вдалося зробити на основі вивчення ізотопів молібдену, виявлених в метеоритах.

Матеріал, з якого складається Сонце і інша частина сонячної системи, утворився в результаті колапсу великої газопилової хмари близько 4,5 мільярда років тому. Спостерігаючи за іншими сонячними системами, що мають подібні характеристики, астрономи прийшли до висновку, що, ймовірно, для схлопування хмари і загоряння зірки знадобилося від 1 до 2 мільйонів років.

При цьому сам колапс газової хмари розвивався дуже швидко і призвів до формування Сонячної системи всього за 200 000 років.

Дослідники також довели, що найстаріші тверді речовини в Сонячній системі – це включення, багаті кальцієм і алюмінієм (CAI).

Читайте також:  Фізики знайшли свідчення існування нової елементарної частинки

Імовірно, вони утворилися біля молодого Сонця, а потім перенеслися в більш віддалені регіони.

Джерело: slashgear.com