Технології

Нова технологія дозволяє зробити всю побутову техніку розумною

Технологія

Технології штучного інтелекту використовуються в багатьох областях, від смартфонів до автомобілів. Поступово вони проникають і в домашні гаджети, але велика частина звичної побутової техніки все ще позбавлена розумних функцій і можливості «спілкування» один з одним. Дослідники з американського Університету Юти запевняють, що знайшли рішення цієї проблеми.

За словами інженерів, вони можуть інтегрувати просунутий AI в будь-який пристрій. Створена ними система MCUNet базується на компактній нейронній мережі, здатній масштабуватися в залежності від запитів виробника і можливостей тієї чи іншої побутової техніки.

Читайте також:  Google «найняла» штучний інтелект для допомоги авторам відео на YouTube

Подібна технологія забезпечить високий ступінь інтеграції пристроїв розумного будинку і постійний обмін інформацією між ними. Крім того, це підвищить безпеку даних і енергоефективність.

Важливою частиною алгоритму MCUNet вважається движок TinyEngine, що представляє собою найпростішу операційну систему, здатну обробляти команди і управляти доступними ресурсами.

Крім того, саме ОС дозволяє оптимізувати роботу ШІ з тією чи іншою технікою. TinyEngine генерує нейронну мережу з оптимальною продуктивністю для заданого мікроконтролера. Це означає, що ніякі додаткові настройки будуть не потрібні, адже всю подальшу роботу візьме на себе ШІ.

“У нас є безліч мікроконтролерів з різною потужністю і різним об’ємом пам’яті. Тому ми розробили алгоритм для оптимізації простору пошуку для різних мікроконтролерів”, – розповідають дослідники.

Читайте також:  Xiaomi випустила довговічну електробритву з керамічними лезами

Джерело: attheu.utah.edu