Натхнення

Історії успіху: як залишити свій слід

Історії успіху

Ми любимо придумувати відмовки. Але щоб домогтися успіху і зробити у своєму житті щось дійсно значиме, не обов’язково чекати ідеальних умов. Достатньо бажання. Такого, як у тих, хто не шукав виправдань і залишив свій слід в історії.

«Я спробував, і у мене не вийшло»

Генрі Форд

Генрі Форд народився на фермі, відучився на інженера і повернувся додому, де і створив свій перший винахід – молотарку, що працює на бензині. Томас Едісон купив патент і влаштував Форда інженером в свою компанію. Але мрії про швидкий і доступний автомобіль не давали Генрі спокою, і він звільнився.

Досить швидко перша автомобільна компанія Генрі Форда збанкрутувала. Другу Форд залишив через розбіжності з партнерами. У третій не було високих продажів. Інша людина на місці Форда вже давно б все закинула, але він не зупинився і став одним з найвідоміших і успішних підприємців в світі.

Соітиро Хонда

Соитиро Хонда народився в бідній сім’ї, тому вже з дитинства йому доводилося допомагати батькові. Згодом з підмайстра в автомобільній майстерні Соитиро перетворився на власника бізнесу. Але грошей катастрофічно не вистачало, тому довелося закласти коштовності дружини. Ці вкладення врятували ситуацію ненадовго, Соітиро розорився і виїхав у село.

Здавалося б, пора здаватися, але Хонда продовжував винаходити. Якось він приробив до велосипеда дружини гасовий мотор – вийшло щось на зразок мопеда.

Model-A

І це був прорив. Спочатку він налагодив виробництво таких мопедів, потім удосконалив їх, потім зайнявся мотоциклами і, нарешті, автомобілями. Компанія Honda процвітає і сьогодні.

Майкл Джордан

У школі Джордана не взяли в баскетбольну команду, так як тренер вважав, що таланту у хлопчика немає. Майкла це не зупинило, і він з ентузіазмом почав тренуватися. Подальший шлях баскетболіста був непростим.

За свою кар’єру, як зізнається сам Джордан, він промахнувся більше 9 000 разів і програв більше 300 матчів. Але саме такий досвід допоміг йому стати чемпіоном і одним з найбільш високооплачуваних баскетболістів в історії.

«У мене немає відповідної освіти»

Костянтин Ціолковський

Ціолковський народився в невеликому селі Рязанської губернії в родині лісничих. Поїхав вчитися в Москву, але в університет не надійшов і ретельно зайнявся самоосвітою. Потім отримав місце викладача математики та географії в одному з училищ Калузької губернії. І саме там заклав основи сучасної теоретичної космонавтики, причому в роки, коли про космос навіть не мріяли.

Він першим обґрунтував використання ракет для польотів в космос, самостійно вивчав аеронавтику і ракетодинаміку. Цей самоучка став одним з найбільш видатних і визнаних вчених XX століття.

Білл Гейтс

Один з найбагатших людей планети в 20 років був виключений з Гарвардського університету. Що, втім, не завадило йому в той же рік відкрити компанію Microsoft.

Квентін Тарантіно

Режисер, в скарбничці якого два «Оскара» і безліч інших престижних нагород, не вчився в кіноакадемії, та й в школі особливо не відзначався. Але в 15 років він влаштувався на роботу в кінотеатр, де, переглянувши незліченну кількість фільмів, твердо вирішив зробити кіно своєю професією. Як бачимо, йому це вдалося.

“У мене немає грошей”

Жерар Філіпс

Сьогодні Philips – лідер ринку в категорії чоловічих бритв і тримерів і найбільша компанія з виробництва технологічних пристроїв: сучасного медичного обладнання, інноваційних систем освітлення, товарів для будинку. Але на самому початку засновник і винахідник Жерар Філіпс мало не продав підприємство.

Жерар відкрив провадження ламп розжарювання, але воно виявилося збитковим. Викупити компанію захотів тільки один покупець, але він призначив таку мізерну ціну, що скривджений Філіпс відмовився від пропозиції. І хоча прибутку підприємство не приносило, Філіпс продовжував шукати шляхи його розвитку.

Рей Бредбері

Бредбері, який написав відомі в усьому світі «Марсіанські хроніки», «451 градус за Фаренгейтом» і «Вино з кульбаб», не отримав профільної освіти з простої причини: не було грошей на коледж. Але кожен день Рей ходив в бібліотеку, де читав і вчився писати.

«Я занадто молодий»

Вольфганг Амадей Моцарт

У три роки Моцарт слухав, як його старша сестра вчиться грати на клавесині, і намагався самостійно підбирати співзвуччя. Уже в 10 років Моцарт написав свою першу симфонію, а першу успішну оперу – в 12.

Інгвар Кампрад

Про компанію IKEA чули всі, а от ім’я її засновника мало хто знає. Інгвар Кампрад народився і виріс у шведській провінції. Вже з дитинства він виявляв схильності до комерційної діяльності: продавав однокласникам всякі дрібниці. А перший магазин IKEA відкрив в 1943 році. Тоді Інгвар було 17 років.

Звичайно, то торговельне підприємство зовсім не було схоже на сьогоднішнє: там продавалися дрібні предмети на зразок шкарпеток і канцелярських скріпок. Але через вісім років Інгвар зміг купити покинуту фабрику, відкрити невелике меблеве виробництво і випустити перший каталог. Демократична за ціною і зручні меблі IKEA стала популярна в усьому світі.

“Вже пізно”

Амансіо Ортега

zara

Амансіо Ортега в 13 років влаштувався посильним в магазин одягу. До 37 років він доріс до звичайного помічника. І тоді зрозумів, що пора щось змінювати, і відкрив свою трикотажну фабрику. Одяг Ортега шив на пару з дружиною. А в 40 років у нього з’явився перший невеликий магазинчик.

Сьогодні Ортега володіє мережами магазинів по всьому світу: Zara, Bershka, Oysho, Pull & Bear, Stradivarius, Massimo Dutti.

Ян Кум

Засновник WhatsApp разом з матір’ю емігрував до США з України. Життя спочатку було дуже непросте: у 16 ​​років Кум працював прибиральником, ледве зводив кінці з кінцями і отримував талони на їжу. У 18 років він почав програмувати і незабаром отримав роботу в Yahoo. Свій головний проект – WhatsApp – Ян Кум розробив в 32 роки, а в 37 продав його за 19 мільярдів доларів.

Залишити коментар