Суспільство

Ще три українські продукти отримали захищені географічні зазначення

гуцульська коров'яча бринза, гуцульська овеча бринза

Перелік продуктів з таким статусом розширили через створення пілотного проекту з підтримки еногастротуризму в Українській Бессарабії.

В Україні гуцульська коров’яча бринза, гуцульська овеча бринза і мелітопольська черешня отримали статус продукту із захищеним географічним зазначенням (ГЗ), а ще низка найменувань очікує реєстрації. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“У 2019 році було визначено 10 українських продуктів із захищеними назвами, процедуру реєстрації яких здійснить проект ЄС “Географічні зазначення в Україні”, який фінансується Європейським Союзом. Проте у підсумку їхня кількість може змінитися”, – заявила нацексперт з питань створення Доріг вина і смаку проекту ЄС “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні” Валерія Бондаренко.

Читайте також:  В Україні скорегували план COVID-вакцинації

Поштовхом для розширення переліку продуктів зі статусом захищеного географічного зазначення стало створення пілотного проекту з підтримки еногастротуризму в Українській Бессарабії.

“Зараз іде робота над розробкою специфікацій ще двох найменувань – баранина Фрумушики і Бессарабський горіх. Це продукція учасників першого еногастротуристичного продукту України “Дороги вина і смаку Української Бессарабії”, – додала експерт.

Крім того, готуються до реєстрації такі продукти: херсонський кавун, карпатський мед, вина Закарпаття. В середньому процедура реєстрації займає від 12 місяців.