Внутрішня гармонія

Що вам заважає жити в гармонії з самим собою

Як стати щасливим і знайти гармонію? Не всі знаходять відповідь на це питання. У цій гостьовій статті Олена Бікулова пробує з’ясувати, які речі заважають нам зробити крок назустріч щасливого і яскравого життя.

Залежність від партнера

Це, мабуть, одна з головних причин, яка заважає нам знайти внутрішню гармонію і відчути себе воістину щасливими. Коли люди зустрічаються, відбувається зіткнення їх внутрішніх світів. Кожен з них по-своєму прекрасний і має свої унікальні особливості. До цієї зустрічі кожен з нас пройшов певний шлях, зробив помилки і придбав цінний досвід. І в якийсь момент ці світи починають все більше і більше зближуватися: ми поділяємо почуття і емоції один одного, ділимося своїми переживаннями або планами на майбутнє зі своїм партнером, починаємо поступово вводити людини в своє оточення.

Здавалося б, що тут поганого? Всі ми мріємо про здорових і гармонійних відносинах, в яких будемо бажати розділяти інтереси один одного. Тільки часом це виходить з-під нашого контролю під натиском нахлинули романтичних почуттів, ми розчиняємося в людині, забуваючи про себе.

Як досягти внутрішньої гармонії

Я б назвала це свого роду мімікрією. Ми захоплено спостерігаємо за життям партнера, його хобі стають нашими хобі. Ми ділимося один з одним особистими перемогами і святкуємо спільні, і так по накатаній.

Все б нічого, але на секунду уявіть, що цю людину більше немає в вашому житті. Що залишиться від вас після його відходу? Чи буде ваше життя як і раніше цікавою і яскравою? Чи будете ви знаходитися в постійному процесі творення чогось? Або будете чекати нового зіткнення?

Зона комфорту: бачити або руйнувати

Останнім часом зона комфорту є найбільш обговорюваною темою серед психологів і блогерів. Глянець кишить статтями про способи виходу з цієї горезвісної зони з метою підвищення рівня життя і впевненості в собі.

Безперечно, виходити із зони комфорту дуже важливо і корисно, але не можна робити це бездумно. Для початку потрібно зрозуміти, де починається і закінчується ваша зона комфорту. Існує дуже тонка грань між тим, що вам просто незвично, і тим, що може стати для вас справжнім випробуванням. Виходити із зони комфороч важко навіть самим розкутість і товариським, я вже не кажу про людей, які страждають різного роду фобіями.

Не можна зламати того, хто ламає себе день у день сам.

Ю. Несбі, норвезький письменник і музикант

Дійсно, важко зламати впевненість в собі і своїх силах людини, який знаходиться в постійному творенні себе за допомогою постійного зростання і виходу зі звичного середовища. Причина дискомфорту при перших кроках в новій справі часом полягає не в тому, що людині важко пристосуватися до незвичного укладу життя, а в тому, що йому це не потрібно.

Ламати себе життєво необхідно, щоб залишатися в струмені, але треба віддавати собі звіт в тому, для чого ви робите це, тверезо оцінювати всі можливі втрати. В іншому випадку, постійно ламаючи себе, ви перетворитеся на спустошену посудину, втратите те, що було дано вам самою природою, а ваші життєві орієнтири зіб’ються.

Зриваючи маски

Як же часто ми приховуємо свою сутність від сторонніх очей і самих себе. Намагаємося бути схожими на когось, озираємося на чужі успіхи, в чомусь заздримо проходять повз людям, часом навіть сердимося і ображаємося. Без сумніву, є безліч зразків для наслідування, які домоглися небувалого успіху і живуть іншим життям: яскравою, позбавленої рутини і щоденних ранніх підйомів на роботу, яка не приносить задоволення.

Але навіщо злитися і опускати руки, коли ми в силах змінити хід подій? Наше життя дано нам не для того, щоб я міг пробувати в образі жертви і нарікати на несправедливість долі. Необхідно діяти і бажано без зволікання.

Внутрішня гармонія

Не подобається ваша зачіска або гардероб? Міняйтеся і створюйте себе заново. Ви повинні милуватися своїм власним відображенням у дзеркалі, а не обертатися на кожного випадкового зустрічного з думками: «Вона така гарна і доглянута, чому у мене все інакше …»

Не потрібно тиснути в собі переживання і усвідомлення того, що вам не подобається бути таким, яким вас змушують бути обставини. Зніміть маску нормальності і буденності і перестаньте вже переживати про те, що подумають про вас інші люди. Задумайтесь: багато хто з них гідні поваги і викликають захоплення саме тому, що колись перестали піклуватися про чужому думці.

Може, саме в той момент, коли ви випустите на волю свого внутрішнього звіра, до вас прийде усвідомлення того, чому ви хочете присвятити своє життя. А як відомо, одним з головних компонентів щастя є справа, що приносить нам задоволення.

Нескінченний кругообіг бажань

Ми завжди бажаємо отримати щось або досягти чогось, і це прекрасно, інакше не можна було б говорити ні про який розвиток і внутрішньому зростанні. У чому ж заковика?

Мрія у кожного своя: нова пара туфель або плаття, самий наворочений позашляховик або суперкар, квартира або вілла на узбережжі, а у кого-то мрія – вирватися з маленького містечка і підкорити вершини світу. Але слідом за виконанням цих бажань приходять нові, і так може тривати нескінченно. Відчуття щастя швидко звертається бляклої радістю, яка змінюється задоволеністю станом справ.

Але, як відомо зі студентських років, задовільно – це всього лише три, а кому з нас хочеться проживати життя на трієчку? Ми придумуємо собі нову мрію, знову переживаємо за її виконання, сердимося, якщо щось йде не за планом, поки нарешті вона не збувається. Далі все по-новій – нескінченний круговорот бажань.

Чи приносить нам це щастя? Ледве. Адже ми не можемо утримати в собі випробовується щастя від виконання нашої маленької, але від цього не менш заповітної мрії.

Ми розучилися жити справжнім моментом – моментом здійснення заповітного бажання.

До тих пір, поки ми будемо перебувати в цій божевільній гонці, ми не зможемо відчути себе щасливими, коли збуваються наші мрії.

Вчіться бути щасливими наодинці з самим собою і радіти кожному моменту життя. Зрозумійте, що жодна людина в цьому світі не зможе подарувати вам відчуття гармонії, якщо всередині у вас бушує ураган пристрастей, що складається з незадоволеності своїм становищем, невпевненості в собі і страхів.

3 правила, які допоможуть відчувати життя в усіх його проявах

  1. Розширюйте свій кругозір. Знайдіть нове захоплення, познайомтеся з цікавими людьми, почніть займатися спортом, подорожуйте, робіть щось нове і незвичне для вас.
  2. Прислухайтеся до свого внутрішнього голосу. Вам необхідно усвідомити, що подобається саме вам, а не вашому оточенню. Збережіть свою унікальність і продовжуйте бути цікавим співрозмовником.
  3. Забудьте про те, що було раніше, і не загадують наперед. Минуле подарувало вам безцінний досвід, а ваше майбутнє залежить від того, що ви робите тут і зараз. Сконцентруйте всі свої сили на те, чим зайняті в даний момент. Ось побачите, наскільки легше і швидше ви станете просуватися до поставлених цілей.

Не бійтеся невідомості і нововведень. Ви в будь-якому випадку залишитеся у виграші, адже за вашими плечима буде досвід, який допоможе вам просуватися вперед.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *