Технології

Аналітики підрахували, скільки Apple заощадить, відмовившись від процесорів Intel

Apple M1

У середині листопада Apple представила новинки на власному чіпі Apple Silicon M1. Аналітики IBM підрахували, скільки компанії вдасться заощадити, відмовившись від процесорів Intel.

Згідно зі звітом керівника IBM зі стратегії ШІ Суміта Гупти, вартість кожного процесора Intel Core i5 обходиться Apple в суму від $175 до $250.

Але оскільки чіп Apple M1 – власна розробка, його вартість для американської компанії склала $40-50. Аналітик прийшов до таких висновків на підставі досліджень, а не керуючись виключно чутками.

Читайте також:  Корейські інженери розробили матеріал, який зробить військових невидимими

Враховуючи, що протягом 2020 року Apple продала 8,6 мільйона MacBook Pro з 13-дюймовим дисплеєм і 5,4 мільйона MacBook Air на процесорах Intel, тільки на процесори було витрачено $3,2 мільярда.

При переході на Apple Silicon M1 і аналогічній динаміці продажів компанія зможе заощадити до $2,5 мільярда. Важливо відзначити, що підрахунок не враховує такі пристрої, як iMac, Mac Pro і Mac mini.

Втім, є думка, що Apple прийняла рішення про відмову від процесорів Intel не через їх вартість, а через обмеження по виробництву, викликаних затримками в поставках, а також не найдинамічнішої дорожньої карти чіпмейкера.

Читайте також:  В Android 12 з'явиться нова корисна функція для економії місця

Джерело: fudzilla.com