Наука

Медикам вперше вдалося зменшити біологічний вік людини

Барокамера

Багато століть дослідники шукали еліксир молодості, а вчені десятиліттями намагалися знайти спосіб продовжити життя людині. Це здавалося неможливим, але ізраїльські дослідники довели зворотне: вони вперше в історії змогли звернути процес старіння назад.

У процесі старіння захисні ковпачки на кінцях хромосом-теломери – коротшають, що призводить до пошкодження ДНК і припинення реплікації клітин. Одночасно з цим в організмі накопичуються старіючі клітини, що перешкоджають регенерації. Спроби повернути теломери в колишній стан робилися давно, але тільки вченим з Тель-Авівського університету вдалося домогтися реальних результатів.

Читайте також:  Марсохід Perseverance відзвітував про нове відкриття [ФОТО]

Після введення літнім людям чистого кисню в барокамері вдалося збільшити довжину теломер на 20%, що зробило хромосому такою, якою вона була 25 років тому. Одночасно з цим значно зменшилася кількість старіючих клітин – на 37%, що відкрило можливість для зростання нових здорових клітин. В ході випробування на тваринах вдалося продовжити їх життя на третину.

“Вкорочення теломер вважається” святим Граалем “біології старіння”, — пояснюють вчені.

В експерименті брали участь 35 людей у віці 64 років. Всі вони не змінювали стиль життя або дієту. Кожен з них провів у барокамері 90 хвилин протягом п’яти днів на тиждень протягом трьох місяців. Всередині вони дихали стовідсотковим киснем через маску. Дослідники уточнюють, що барокамера дозволяє більшому об’єму кисню засвоюватися тканинами.

Читайте також:  Розроблено універсальний синтетичний замінник крові

Джерело: yahoo.com