Авто

Система автофіксації порушень ПДР почала “відловлювати” авто на іноземній реєстрації

Камери

Камери контролю швидкості на дорогах України почали розпізнавати машини з іноземною реєстрацією. Відтепер власники “евроблях” не зможуть уникнути покарання за порушення правил дорожнього руху.

Як повідомив у своєму Facebook заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, новий функціонал камер запрацював 19 листопада. Його впровадження стало можливим завдяки співпраці з Держприкордонслужбою.

Тепер, коли авто на іноземній реєстрації заїжджає на територію України, прикордонники вносять до бази даних номер автомобіля і інформацію про людину (ПІБ), яка знаходиться за кермом.

Читайте також:  Названо найбільш продаваний спорткар у світі

І якщо водій перевищив швидкість на цьому авто, система автоматично знаходить автомобіліста, після чого на нього складається протокол за порушення ПДР.

За словами Геращенко, якщо власник “евробляхи” відмовиться сплатити штраф, то на нього чекає стягнення через арешт майна або банківських рахунків.

Якщо ж за кермом машини знаходився іноземець, то йому в разі відмови загрожує заборона на в’їзд в Україну при виїзді з країни (громадянину іншої країни штраф пропонується оплатити на кордоні).

Заступник міністра зазначив, що система автофіксації вже зафіксувала кілька порушень власникам авто на іноземній реєстрації. Так, перші штрафи за перевищення отримали громадяни Білорусі та Молдови. Перший з них перевищив швидкість на 38 км/год, другий – на 24 км/год.

Читайте також:  В Україні різко зросла кількість вживаних авто