Технології

Rocket Lab успішно запустила свою альтернативу ракетам Ілона Маска [ВІДЕО]

Rocket Lab

Крім SpaceX, над багаторазовими ступенями для ракети-носія працює і американська Rocket Lab. Компанія, яка нещодавно анонсувала запуск в космос садового гнома з Half-Life 2, успішно запустила фірмову ракету Electron і зберегла її розгінний блок, який здійснив успішну посадку з парашутом. Відеозапис події вже з’явився на YouTube.

Виконавши основне завдання по запуску на орбіту 30 легких супутників і того самого гнома, перший ступінь ракети Electron приводнилася в Тихому океані завдяки парашутній гальмівній системі.

Читайте також:  Новий баг у Windows 11 знижує продуктивність системи

Через дві з половиною хвилини після старту перша і друга ступені Electron розділилися на висоті близько 80 кілометрів. Потім система управління розгорнула перший ступінь, і та вирушила назад.

Ще до початку місії Return to Sender («повернути відправнику»), генеральний директор Rocket Lab зазначав, що компанія має намір використовувати неординарний метод збереження прискорювача — замість власного двигуна його оснастять парашутом, а під час приземлення перехоплювати агрегат в повітрі передбачається за допомогою вертольота.

На цей раз подібна процедура не застосовувалася – через дві години після запуску перший ступінь справив спуск в океан, де його «підібрали» фахівці Rocket Lab.

Читайте також:  Уразливість у чіпах Intel дозволяє масово зламувати ноутбуки

Джерело: techcrunch.com