Економіка

У Мінфіні повідомили, скільки коштів у бюджеті закладено на культуру

Сергій Марченко

Сфера культурного розвитку є пріоритетом для держави, заявив міністр фінансів України.

У зведеному бюджеті на 2021 рік передбачено близько 27 млрд грн на фінансування культурного розвитку. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що сфера культурного розвитку є пріоритетом для держави. Про це, за його словами, свідчать суми, які закладаються в бюджет країни на розвиток культури.

“Порівняємо обсяги витрат на культуру в 2020-му і 2016-му. Чотири роки тому видатки зведеного бюджету на культуру і мистецтво досягали 10,55 млрд грн. Цього року – 20,35 млрд грн (+93%). У наступному році в планових показниках зведеного бюджету на культуру і мистецтво заклали близько 27 млрд грн”, – порівняв глава відомства.

Читайте також:  В Україні підвищили зарплати сімейним лікарям

Так, за його словами, на українське кіно очікується виділити 671,1 мільйона гривень. На фінансування грантів Українського культурного фонду – 697,4 мільйона.

“Цих коштів вистачить на розвиток 418 проектів. Серед них – 157 інноваційних проектів, 124 – міжнародних, 62 – щодо збереження, актуалізації та популяризації національного культурного надбання. Плануємо дати гроші на старт 75 мистецьких проектів, які вперше отримають державну підтримку”, – наголосив Марченко.